Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, nulla önértékelés,...

Szorongás, nulla önértékelés, látszat kapcsolatok, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Ez hosszú lesz.


Már gyerekkorom óta beilleszkedési gondjaim voltak, sose mentek a társas kapcsolatok. Jelenlegi osztályomban kedvelnek, úgy nagyjából, de igazából én vagyok a tenyérbemászó hülyegyerek, aki mondja a szar beszólásokat, kapásból visszaszól a tanárnak és aki mindig röhög. Élvezem a figyelmüket, de ez mindig csak időszakos, muszáj állandóan pörögnöm, mert máskép nem törődnének velem. Nincsenek barátaim, csak haverok, akikkel elstoryzok, de nem írnék rá egyikükre se.


Másik dolog, hogy újabban játékvezető (focibíró) szeretnék lenni és ehez gyakorolnom kell a fizikai tesztre. Fizikailag rendben vagyok, már többször megfutottam, de lemegyek és egyszerűen nem megy. Kimegyek az időből ideges leszek és feladom. Állandóan fáradt vagyok, ha nem is időre futok akkor is nagyon hamar elegem lesz és abbahagyom. Nem tudom mit tudnék ez ellen tenni.


Megőrülök, hogy nálam sokkal jobb emberek vesznek körül, ha el is érek valamit lesz olyan a környezetemben aki könnyebben, jobban, gyorsabban már megcsinálta. Elegem van, hogy ha el is érek valamit, akkor azt kergetem és nem tudom újra elérni. Elegem van abból, hogy öcsémtől (nálam egy évvel fiatalabb) sokkal kevesebb dolgot várnak el.


Állandóan fáradt és levert vagy ideges vagyok. Hogyan tudnék változni? Hogyan lehetnék jobb? Mit tudnék tenni? 17F



2022. márc. 25. 22:24
 1/1 KingDorka07 ***** válasza:
beszéltél már szakemberrel? szerintem elég fontos visszavezetni, hogy honnan kezdődött az egész, mert az egy kiinduló pont is lehet. túlságosan próbálsz megfelelni, és valószínűleg szeretethiány is felmerülhet. ilyenkor akaratlanul is képesek az emberek felhívni magukra a figyelmet. ismerem az érzést, amikor úgy érzed, mindenki “jobb” nálad. ez szerintem részben egy teljesen természetes dolog, senki sem szeret utolsó maradni. hozzáállás kérdése, te mit látsz jónak. magadnak felelj meg, ne másnak! egyedül te érzed igazán, mi zajlik belül, nem pedig ők. ha tényleg belemennél ebbe, hogy elkezdd fejleszteni magad, olyan embert ajánlok, aki megért, elfogad, ért is ehhez, és meg is bízol benne. ahogy már említettem, ide szakemberi tudás lenne a legelőnyösebb, hiszen mégis ő tudja, mit kell tenni. nem szeretnék rossz információkat adni, szóval nem is nagyon megyek bele ebbe mélyebben. fáradtság, levertség esetén keress valami hobbit, a sporton kívül, ha nincs. próbálj minél több, új dolgot kipróbálni, ami leköt, ha ideges vagy. kiderülhet, hogy még rengeteg dologban jó vagy. nincs olyan, hogy “jobb”. mindenki egy szinten van, mindenkinek vannak erősségei, gyengeségei. lehet, hogy akiknek “jobban” megy az általad választott sport, olyanba pocsékok, amiben te jó vagy. fontos a hozzáállás, tényleg, próbálj meg nem rájuk fókuszálni, még ha nehéz is. koncentrálj magadra, a testi és lelki épségedre. ennyit tudok tanácsolni. remélem azért valamennyire segít.
2022. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!