Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ebből kiút a pszichológuso...

Van ebből kiút a pszichológuson kívül? Valakivel történt már hasonló?(hosszú)

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon önbizalom hiányos vagyok. Volt egy olyan időszakom, amikor depresszió jeleit vették észre rajtam, akkor ment le az önbizalmam nagyon. Tényleg mindenkivel hasonlítgattam magam. Tükörbe se mertem nézni, minden nap sírtam. Azóta jobb lett egy kicsivel, de ami a legrosszabb, hogy azt mondják szép vagyok, az ellenkező nemtől is sok figyelmet kapok, én mégse tudom elhinni. Ha képeken kell legyek, egy életen át rettegek miattuk, meg bőgök, hogy milyen ronda vagyok rajtuk. Tükörbe még úgy ahogy elmegy, de a kamera nagyon nagy ellenségem. Eddig minden jó volt, mert nem nagyon álltam kamerák elé, meg se semmi, de nemrég elkezdtem jóban lenni egy nagyon kedves csajjal, kib@szott szép(heteroként mondom),igazából eddig is ismertem, mert osztálytársam, de nem voltunk nagy barátságba, úgyhogy nem nagyon érdekelt, de amióta jóban vagyunk, azóta megint elkezdtem magam hasonlítgatni, főleg hozzá, az a pici önbizalmam amit valahogy összeszedtem 3 év alatt, két perc alatt odaveszett. Arra hogy még rosszabbul legyek, ma találkoztunk, és elhatározta hogy csináljunk képeket. Na amikor megláttam magam mellette, olyan érzésem volt, mintha visszakerültem volna oda, ahol két évvel ezelőtt voltam(a depressziós időszak). Megint szardarabnak érzem magam, hiába mondják mindenhol hogy csak az én fejemben van meg, meghogy nagyon hasonlítunk, én nem tudom elhinni és csak tönkreteszem magam idegileg.


Valaki aki hasonló cipőben volt, vagy akárki tud valami jó tanácsot adni? Könyörgöm, iszonyú sokat segítene.

Válaszokat előre is köszönöm.


2022. márc. 26. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj én is voltam hasonló helyzetben. Nekem ez a testképzavar evészavarba is átfordult.

Nekem az segített, hogy kíirtam egy csomó helyre (főleg tükör és ilyenek), hogy szép vagyok, meg tudom csinálni stb…

De igen, egy pszichológus biztosan sokat tudna segíteni.

2022. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami ilyenkor esetleg még segíthet ha pl van rajtad felesleg, kezdj sportolni, az is ad önbizalmat, én pl sminkben jobban érzem magam, ha neked is segitene a smink sminkeld magad (szerintem nem gaz amig nincs valakin 2kg smink)

😊

Esetleg oltozz csinosabban

Nehany uj ruha is fel tudja turbozni az önbizalmat😊

2022. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Még egy szavazat a pszichológusra!

Minden visszajelzést megkapsz, hogy jól nézel ki, mégis sírsz, rettegsz, hogy csúnya vagy az nem az egészséges kategória.

Az az lenne, hogy jó, szarul nézek ki, legfeljebb nem vesz észre senki, nem tetszem úgysem annak aki nekem.

2022. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 mindennel próbálkoztam, de nem hiszem el. Inkább röhejesnek gondoltam magam közben


#2 sportolok, itthon minden nap minimum másfél órát edzek, de így sem érzem elégnek. Mondhatni hogy csinosan is öltözködök, tudod, szűk farmer, haspólók, de csak rosszabb lesz, mert így még utcalánynak is érzem magam. Sminkből szempilla spirált használok, amíg itthon megcsinálom, minden szép és jó, kimegyek, meglátom magam a tükörbe, még a szempilláim is rosszul állnak. Néha felrakok kicsi alapozót is, legtöbbször lejön a maszk miatt, vagy beissza a bőröm. Néha szeretem magam benne, de van amikor nem, akkor mindig az a gondolat jár a fejembe hogy "ennyire szerencsétlen nem lehetek, hogy még sminkkel se tudjak jól kinézni"


#3 én is ezt mondom. Ha mindig,mindenhol csúnya lennék, valahogy beletörődnék, de így hogy tükör előtt néha napján elfogadható vagyok, kamerákon pedig mintha "a yeti kiszabadult volna, aztán arcon is lőtték, valahogy meggyógyult, de már nem a régi" szinten vagyok, ez nagyon idegesít. Ilyenkor már a valóságban se tudom elfogadni magam.


Viszont pszichológussal nem tudnék beszélni. Nem merem elmondani, soha nem mondom el senkinek ha valami bajom van. Nem szeretek megnyílni. Ezért kérdeztem valami más lehetőség nincsen e

2022. márc. 26. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus nem első találkozásnál várja el életed történetét. Az én pszichiáterem több mint fél évet várt arra, hogy ne csak ilyen kis felszínes dolgokat mondjak el neki. És aznap mindketten észrevettük, hogy igen, ez egy áttörés volt, hogy már 100% megbízom benne.

Persze előtte is mondtam el neki egy-két dolgot, de nem azokat az igen durva dolgokat amiket tudnia kellett volna.


Szóval nyugodtan menj el egyhez, ők tudják, hogy hogyan kell szép lassan az embert a jobb útra terelni😊(ja, amúgy #1 voltam)

2022. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!