Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Masnak is vannak poszt covid...

Masnak is vannak poszt covid disszociativ tunetek?(deperszonalizacio, derealizacio)

Figyelt kérdés
Ez valaha el fog mulni? Egy honapja szenvedek.

2022. ápr. 5. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Akár hónapokat is igénybe vehet, mire némi javulás mutatkozik. De a jó hír, hogy idővel majdnem mindenkinél elmúltak a mentális tünetek. Csak ez beletelhet akár több, mint egy évbe is.

Az első 1-2 hónapban nagy javulást ne várj. Azt mondják az orvosok, hogy a mentális tünetek kb. fél év elteltével kezdenek majd múlni, de akkor viszont rohamos javulás lesz érezhető.

2022. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A poszt covidot még mindig nem ismerik annyira, hogy egy tünetről általánosságban megmondható legyen, hogy mennyi idő alatt múlik el.
2022. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
2020 elején voltam covidos, de én azóta is küzdök ezzel a problémával. :( igaz, már nem olyan mértékben, mint az elején.
2022. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

En szerintem mivel lebetegedtel, a stresszt kizartad, mert lazas voltal, beteg. Nem volt a tudatodnak ideje meg kedve torodni az stresszes dolgokkal annyira.


Majd amikor felepultel, hirtelen jott minden vissza.


En is covid os voltam, es velem ez tortent. Iszonyu stresszes voltam meg minden, szedtem a xanaxot 1 - 2mg egy nap. Attol este ellazultam. Egy hetig, aztan abbahagytam, majd meg utana is ideges voltam aztan ahogy visszatertem a regi eletbe igy nagyjabol elmult az idegesseg, most mar csak meg akarom olni magam szerencsere.

2022. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

En nem vettem eszre hogy koronas voltam. Csak a poszt tunetek vannak meg, de kozben nem volt semmi.

Ugyhogy nekem nem emiatt

Neked is jobbulast, kitartast!!!

2022. ápr. 5. 23:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Tobbieknek is koszonom a valaszokat!!
2022. ápr. 5. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Aazt hiszem nekem is hasonlóm van. En sem tudok arról, hogy koronás lettem volna, sőt semmilyen koronás tünetem nem volt. Az érzelmi világod, a logikád, a beszédkezséged nem változott meg?
2022. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 éve megvan ez a tünetem. Nem kell mindenkinek a covidra fognia. Szorongás, pánik, depresszió bármitől kialakulhat. Nekem is felerősödött újra, amikor kitört a covid hisztéria. Annyira, hogy munkaképtelen lettem. Most kezelnek. Második éve kínlódom. Pár hónappal ezelőtt maga a covid nekem 1 nap hőemelkedés volt.
2022. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem derealizációm/deperszonalizációm van már egy jó ideje (kib@szott szar) de olyat még nemhalottam hogy covidtól lenne ez pedig énis voltam covidos de én már előtte is küzdöttem ezekkel meglevő mentális betegségek miatt..


Szerintem a covid miatt kialakult stressz, pánik miatt lehet ez nkd de egy szakember (pszihológus/pszichiáter) többet tudna mondani mint a gyakorisak..

2022. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemrég kezdődött, szédülés, pánik, rosszullét, derealizacio, deperszonalizacio, iszonyú rosszul vagyok, néha az ájulás szélén állok. Nem tudom mi lesz velem....
2022. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!