Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fobiam van, miért...

Szociális fobiam van, miért van az hogy elmegyek valahova pl nagy nehezen bankba, hazajövök és mintha kicserélték volna önbizalomra kapok? aztán másnap meg egy kisbolt gondot jelent, miért nem tudatosul bennem az hogy nincs mitől felni stresszelni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert a szociális fóbia ilyen.A betegség szabja meg az érzéseidet.

Ha mindenkinek a tudata azt diktálná,hogy semmitől nincs félelem,akkor nem léteznének a különböző fóbiás betegségek.

A bank után önbizalom azért lett,mert akkor és ott éppen nem alakult olyan szituáció,amit nem tudtál volna kezelni.

2022. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na jó de ezen hogy lehetne felül kerekedni? Mivel senki se így születik, hanem van valami kiváltó oka ennek az egész fobianak
2022. ápr. 13. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy iszonyatosan összetett probléma, és senki nem fogja tudni egyértelműen és minden kétséget kizáróan megválaszolni a kérdéseid. Néhány év munka egy jó pszichológussal és rengeteg belső munkával, önismerettel és rájössz, hogy honnan ered és ki tudod majd "gyomlálni".
2022. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szorongásos fóbiák és félelmek nem logikusak sajnos. Én más 'betegségben' szenvedek, de teljesen megértem, amit leírsz. Egyik nap nem zavar valami, de lehet már másnap óckodom tőle.

Esetleg nem gondolkoztál még azon, hogy pszichológus segítségét kérd? Mióta szakpszichológushoz járok mérföldkövekkel jobb lett az életminőségem és jobban tudom kontrollálni a saját kényszereimet és félelmeimet.

2022. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!