Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns 1-3 hónapig?

Antidepresszáns 1-3 hónapig?

Figyelt kérdés

Egészségügyi problémák miatt alakult ki nálam pánikbetegség, mostanra már depressziós epizódok is.


Korábban szedtem SSRI-t, ezt kapnám újból mert bevált, viszont nem akarom 3 hónapnál tovább szedni - addig kell, amíg az egészségem valamennyire helyre jön, csak ideiglenesen. Viszont muszáj szednem, már minden gyógynövényt, magnéziumot, sportot, meditációt, pszichológust kipipáltam, ilyenkor sajnos csak a bogyó marad. De nem szívesen, azért szedném csak ideiglenesen.


Szedett valaki ennyire rövid ideig ilyen gyógyszert? Az orvosom szerint legalább 6 hónapig kell szedni, előtte nem érdemes leállni vele.


Ha van tapasztalat, kérlek, írjatok!



2022. ápr. 23. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Igaza van az orvosodnak, ha idő előtt leállsz vele visszaesel. Ennél a gyógyszernél nincs olyan, hogy ideiglenesen szedem. Én is szedtem, enyhe hangulatzavarom volt, igaz, hogy 1 hónap múlva tök jól voltam, de összesen szűk 6 hónapig kellett szednem ( hidd el én se akartam) és simán letettem.
2022. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyugtató esetleg jobb megoldás lenne erre a célra?
2022. ápr. 25. 10:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugtató nem lenne jobb. Miért csak 3 hónapig akarod szedni? 6-12 hónapot ajánlanak.
2022. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!