Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől tudok segítséget kérni,...

Kitől tudok segítséget kérni, ha egy mentálisan nem épp ember veszélyeztet?

Figyelt kérdés
Tudtommal igazolt beteg és valószínűleg nem szedi a gyógyszereit vagy nem megfelelően. Az embereket ellenem hangja, dolgokat terjeszt rólam és nem érzem már magam biztonságban a közelében. Rendőrségre nem szeretnék egyelőre menni.Van valamilyen szervezet létezik erre?

2022. ápr. 24. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem épp ember?

Hanem micsoda, majom?

2022. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez lehet egy rosszindulatú ember. Az nem mentális betegség.
2022. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező! Ha ez az ember valóban "bolond", akkor nem mindegy, hogy mit terjeszt rólad?? Hiszen mások is nyilván észreveszik, hogy mentálisan nem OK.


Te miért nem érzed magad biztonságban emiatt?

Esetleg neked is vannak mentális prpoblémáid?

2022. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Helyesen: ép. (Ezért bár az 1-es kötekedőnek tűnhet, valójában igaza van. Nem az 1-es vagyok.)


Milyen kapcsolatban vagytok? Mit csinálsz te és mit csinál ő?

2022. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Idióták #1 4#
2022. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mitől idióták? Mert tudnak írni?
2022. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1.válaszadó

Lehet így is fogalmazni:)

2 válaszoló

Annak csak örülnék!

3. Válaszoló:

Az a gond, hogy nem látszik valakin ez a "probléma" ,főleg nem rajta. Volt egy kisebb összetűzésünk és azóta rám kattant. Figyeli mikor hibázok és szépen úgy forgatja, hogy ő legyen az áldozat. Megbeszélni próbáltam már vele... Nem vált be. Akkor védekezett azzal,hogy pszichológushoz jár és neki emiatt nagyon nehéz és még én is 'támadom'(miközben csak szembesítettem és meg akartam vele beszélni). Már kerülöm, de mindig valahogy úgy alakul a szituáció, hogy én őt bántom. Mintha szeretne engem kiutálni a "közösségből". Már hallgatta ki telefon hívásom és azt is ellenem forgatta ki és pletykákba kezdett az információkkal.

Még tudtommal nincs mentális problémám, de amennyire nyomaszt ez az egész lassan már lesz...

4.válaszoló

Igen köszönöm igazad van.


Fogalmazzunk úgy, hogy régen jó kapcsolatban voltam vele. Azonos helyen élünk(panellakás és egy lépcsőház).

2022. ápr. 24. 13:46
 8/10 anonim ***** válasza:
5%

Kihallgatta a telefonhívásodat...?? Ajjaj...! Hogyan? Titkosszolgálati eszközökkel?


Alakul itt egy paranoiás skizó történet....

2022. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzetedet. Nálunk van ilyen, hogy valakinek elmondtam, hogy vannak pszichés problémáim vannak és utána konfliktusba keveredtünk és visszahallottam, hogy én aztán ne mondjak és ne gondoljak semmit, mert pszichiátrián voltam (ami igaz). Másoknak is mondtam, ők nem éltek vissza ezzel az információval (még vagy három ember tud rólam mindent).


Viszont van itt másik súlyosan problémás ember is, róla mondják is, hogy "őrült". (Mert tényleg az.)


Ez is egy olyan szitu, mint nálatok (kis lakótelep).

2022. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan miben veszélyezted? Mire ez a félelem?
2022. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!