Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszer betegséget hogy...

Kényszer betegséget hogy kezelnek, gyógyítanak pszichológusnál vagy pszichiátrián?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik egy beszélgetés, ha már felállították a diagnózist, hogyan történik a továbbiakban? Terápia, sima beszélgetés?

Kényszerbeteg vagyok valószínűleg, nem azért mennék hogy legyen róla papírom, hanem tényleg szeretném ezt kezelni mert nagyon megnehezíti a minden napjaimat. Folyamatosan kényszert érzek jelentéktelen dolgokra, csomó rituálét kell csinálnom, de ezek ellenére az ismétlődő zavaró gondolatok zavarnak. Mint kiegészítőknél kell párosítani színeket, obszesszió bizonyos dolgok iránt. Ha egyik oldalt megvakarom a karom másik kart is meg kell és ez mindenhol így van, láb, hajigazítás..Több éve van csak 2-3 éve kezdett feltűnni és zavarni. Addig valahogy fel se tűnt. Pszichológus vagy pszichiáter javasolt inkább? Magán vagy sztk-s érné meg jobban? Természetesen nem úgy mennék oda hogy én felállítottam hogy biztosan ez vagyok, de nagy valószínűleg ez lesz az.



2022. ápr. 27. 12:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod anyagilag oldani, menj magánba, lehetőleg klinikai szakpszichológushoz. Pár alkalom után ő majd eldönti, hogy szükséges lehet-e - átmenetileg - gyógyszert is szedned, és majd tovább irányít pszichiáterhez. (Ők ketten - normál esetben - együtt szoktak működni.)
2022. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!