Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, de nem akarok pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés

Nem akarom diagnosztizálni magam, de ha körül kellene írnom a problémáimat, akkor azt mondanám, hogy önbizalomhiányom van, nagyon alacsony az önértékelésem, magányos vagyok, túlgondolok dolgokat, nehezen hozok meg döntéseket, sokat stresszelek és szorongok, sokat sírok, nincsen jó kedvem vagy szimplán csak olyan "semmilyen". Emiatt érzem úgy, hogy segítségre lenne szükségem mert ez azért megnehezíti az életemet, a kommunikációt, kapcsolatépítést, tanulást, munkavállalást stb. Viszont mindeközben a gondolatától is rosszul vagyok annak, hogy pszichológushoz forduljak. Nem félek tőle, hanem inkább nem hiszek benne mint megoldás.

Voltam már pszichológusnál és inkább negatív tapasztalatként él bennem. Nem is amiatt, mert nem sikerült megoldani a problémáimat hiszen az nyilván nem egyik napról a másikra történik, sok munka kell hozzá stb., hanem inkább azt éreztem, hogy abszolút nem világított rá semmire, semmi érdemlegesről nem beszéltünk, semmi újat nem tudott nekem mondani. Arra emlékszem, hogy nagyon untam és úgy repült el az az 50 perc mintha csak úgy a vakvilágba beszéltem volna, mintha nem is hallotta volna senki amit mondok. Ráadásul egy halom pénzt kellett fizetnem ezért cserébe, és az utazással együtt heti szinten elment erre csomó időm.

Úgyhogy sokáig halogattam a dolgot, de most ismét kértem időpontot egy másik pszichológushoz. Úgy voltam vele, hogy adok neki egy esélyt, hátha jobb lesz stb., de már azon gondolkozom, hogy hogyan mondjam majd meg neki, hogy többet nem szeretnék menni hozzá. Legszívesebben el sem mennék, de már nem fogom lemondani az időpontot.


2022. ápr. 28. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Attól, hogy elsőre nem volt vele jó tapasztalatod, még ne állj így hozzá. Mint mindenhol, itt is vannak olyanok, akik nem olyan jó szakemberek, de az is lehet, hogy csak nem passzoltatok, nem ő volt a neked megfelelő. Ha egyedül nem tudod megoldani a problémáidat, akkor a pszichológus nagyon is jó ötlet, csak meg kell keresni a megfelelőt. És próbálj meg kicsit nyitottabban hozzáállni, ne úgy menj oda, hogy már azt tervezed, hogy többet nem mész.
2022. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
pedig menj szepen pszichologushoz
2022. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem tudom milyen segítségre vársz, ha nem szeretnél elmenni szakemberhez. De én is hasonló gondokkal küzdök, és szívesen beszélgetnék veled, ha ilyesmi segítségre gondoltál. :)
2022. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Keress olyan tevékenységet, ami motivál, amiben, amitől jól érzed magad, ami 100 %-ban kikapcsol.
2022. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem nagyon jó pszichológusom van, pedig nagyon buta és rossz ember vagyok, mégis nagyon megértő velem és rengeteg dologban segített és rávilágított dolgokra. Privátban szívesen megírom a nevét, de ide nem engedi, hogy ki írjam, mert így is sokan járnak hozzá. Google értékelése is 5 csillagos. Nekem is ajánlották, de nem tudtam, hogy ennyire ügyes. Depresszióval, rossz emlékekkel fordultam hozzá, mellette önfejlesztő videókat, gyakorlatokat végzek az ő tanácsára. Egy hete már boldog vagyok mindennap.

2022. ápr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!