Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánik mellett hogy...

Szorongás, pánik mellett hogy lehet élni az életet?

Figyelt kérdés

Hétfőn megint utazni kell a munkába, és mindig megfogadom hogy többet soha, mert annyira brutálisan szenvedtem. Itthon általában sokkal jobb, de már időnként be kell menni a távmunka mellett.

Melyik a rosszabb, megélni egy nap sokszor a brutál erős szorongást, vagy az elkerülő magatartás? Elég kellemetlen erre hivatkozni, hogy nem tudok menni..


2022. ápr. 29. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Keress fel egy klinikai szakszichológust, mielőtt még súlyosabb tünetek jelentkeznének.
2022. ápr. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szorongva. Mit nem adnék ha én is távmunkában dolgozhatnék, egyszerűen rosszul vagyok tőle ha emberek vannak körülöttem, szó szerint fuldoklom. Szar egy szituáció.
2022. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyszer így éreznéd magad akkor visszavennél pár számot az arcodból...
2022. ápr. 29. 11:07
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne törődj azzal a barommal, kötözködni jár fel. Fel nem fogja az ilyen söpredék milyen az amikor szó szerint levegőt se kapsz a pániktól.
2022. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vagy agyongyogyszerezed magad, vagy szoronogsz tovabb. Kb ez a 2 ut van
2022. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen, és rossz minőségben. Igen, vannak gyógyszerek, terápiák, stb a szorongás ellen, vagy leküzdésére, de az a helyzet, hogy aki érzékenyebb/veleszületetten szorongósabb alkat, az soha nem fog teljesen kigyógyulni belőle. Vagy nagy küzdelmek, terápiák árán jobban lesz, aztán jön egy nagyobb trauma, stressz, és már vissza is esett.

Az alkoholizmus és a gyógyszerfüggőség világszinten súlyos probléma. A legtöbb alkoholista/függő nem hobbiból iszik, gyógyszerezik, hanem a megoldhatatlan problémái miatt.

2022. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen be kell menned? Milyen gyakran kell bemenni?


Én agorafóbiás vagyok, nem tudok elmenni itthonról szinte egyáltalán. Ez sok év alatt lett ilyen rossz. Az a helyzet, hogy még így is hol jobb, hol rosszabb. Van, hogy simán elmegyek a boltba, van, hogy rettentően szenvedve. Hullámzik. Szóval én az elkerülést választottam, de nem ajánlom senkinek. Viszont a nem-elkerülés is nagyon nehéz. Ilyen esetben terápia és/vagy gyógyszer kell mindenképpen. És 6-os nagyon jót írt.

2022. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Terápia + gyogyszer segíthet.
2022. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És addig is elkerülés, vagy a borzalmas szenvedés heti 1x amikor mindig megfogadom hogy soha többet, de utána jobban leszek, és szólít a kötelességtudat..
2022. ápr. 30. 02:20
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ezt elmondani a főnöknek/kollégáknak hogy miért nem tudok menni, amikor meg otthonról nagyjából elvagyok (bár ott sem jó, de nagyobb a biztonságérzet sokkal)?
2022. ápr. 30. 02:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!