Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsolnátok depresszió...

Mit tanácsolnátok depresszió ellen?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves lány ismerősöm folyamatosan meg akarja magát ölni, mert szekálják a nemi identitása miatt. Mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne akarja eldobni az életét? Pszichiáterhez és pszichológushoz is jár eredmény nélkül.

2022. máj. 2. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát...az ilyen eseteket könnyebb megelőzni, mint megoldani.


Nem vagyok (/vagyunk) pszichológus(ok), így valószínűleg nem fogjuk tudni megmondani a tutit.


Ha pusztán szért akar öngyilkos lenni, mert piszkálják, akkor a dolog javítható, csak ezért nem érdemes megölnie magát, ha amúgy szeret élni.


Kérdés, hogy kik bántják őt a szexuális orientációja miatt?

(Révén, hogy leszbikus, így gondolom a szexuális orientációja miatt piszkálják, ami nem egy az általad említett nemi identitással, de javíts ki, ha rosszul értettem).


Nagyjából ugyanaz a teendő, mint sima szekálás esetén.

Segíteni kell az önbizalmán, hogy ne hátránynak, rossznak fogja fel azt, hogy kihez vonzódik.

Nem azt mondom, hogy el kell érni, hogybüszke kell legyen rá és felsőbbrendű érzés legyen benne :))


Pusztán fontos, hogy elsősorban saját magát ne bántsa az miatt, amilyen.


Másodjára meg kell tanulnia azt, hogy verbálisan hogyan védekezzen a piszkálások ellen. Erre neten van sok írás/videó, talán valamelyik segíthet.


De szerintem ehhez az kell, hogy mi magunk ne éljük meg átokként a dolgot.

2022. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ilyen válasz ellenére, ha nem vagy pszichológus, akkor talpraesett, és érett vagy, ami elég ritka a mai világban. Köszönöm a válaszodat.
2022. máj. 2. 09:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazán kedves tőled, remélem valamit segít.
2022. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Igazi depresszió ellen semmit nem lehet tenni, az marad amíg az ember véget nem vet neki
2022. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Kinek mi köze van a nemi identitásához? A homlokára van írva? Úgyhogy ha csak ő maga nem reklámozza a nemi identitását, akkor nem értem mi a baja? Magánügye.
2022. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Rózsagyökér sport közösség váltás
2022. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Összeszedni magát és jól orrba vágni őket.Utána nem mernek majd dumálni
2022. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát nem tudom, szerintem tök cuki 2 csaj együtt.
2022. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Te nem hiszem, hogy tudsz bármit is tenni. Kap gyógyszereket?
2022. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem szed semmit a valeriánán kívül.
2022. máj. 6. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!