Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért fél, irtózik sok ember...

Miért fél, irtózik sok ember a békáktól, varangyoktól?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem tud bántani, nem is akar. Jobban fél tőlünk, mint mi tőle. Hasznos kis lények, megeszik a kártevő rovarokat, bajba lennénk nélkülük. Ártalmatlanok. Mégis sokan félnek tőlük. Egyik ismerősöm is látott egy Zöld varangyot ugrani, erre bepánikolt, és látszott rajta, hogy retteg tőle. Muris látvány volt. Mondjuk egy krokodil esetében, ami simán megöl, ez a normális emberi reakció, de egy ártalmatlan kis lény esetében ez valami betegség lehet.

#béka #félelem #fóbia #Àrtalmatlan
2022. máj. 4. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Minden ami nem cuki apró szőrgombóc attól a nagy átlag parázik az adott állat hasznosságától függetlenül. Én szeretek minden kígyót, békát, csúszómászót, van mit tanulnunk tőlük.
2022. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A városi, de sokszor még a vidéki emberek is manapság nem sok békát látnak. Idegen számukra, nem tudják hogy mozog, nem tudnak róla szinte semmit. Ami ismeretlen, az meg sokaknak rémisztő.
2022. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Több ezer évvel ezelőttről visszamaradt beidegződés/ösztön. Varangyok olyan váladékot termelnek egyébként ami "mérgező" ezért ha hozzáérsz azonnal kezet kell mosni, és még véletlenül se kerülhet nyálkahártya közelébe mert borzasztóan irritálja azt. Nem jogtalan a félelem egyébként, foltos szalamandra bőrváladéka állítólag halálos.
2022. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Részben visszamaradt ösztön, részben tanult dolog. Én falun nőttem föl, béka, bogár, pók, giliszta sosem zavart, de egértől, pocoktól egészen sokáig rettegtem. Pedig az még szőrös is.
2022. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem félek, mert tudom, hogy egy béka nem tudna bántani, de mégis, ha meglátok egyet azt érzem, hogy minden erő kimegy a testemből, és szerintem ha nem tudnék elmenni a közeléből el is ájulnék. Pedig a 90'es években voltam gyerek, nekem még volt gyerekkorom, horgásztunk, patakbamn jártunk stb.
2022. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3

Fuh, pont ma láttam fb-on egy szalamandra képét (sajnos többször is). Egyszerűen valami mondhatatlanul undorodok és félek tőlük. Semmi mástól ennyire nem.

2022. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!