Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy bipoláris zavarral...

Milyen egy bipoláris zavarral küzdő ember élete, mit kell erről tudni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akiről megtudtam, hogy bipoláris. Hogy mennyire súlyos, azt nem tudom, gondolom ez eltérő mértékű mindenkinél.

Neten utánaolvastattam dolgoknak, de érdekelnének személyesebb beszámolók is, akár olyanoktól, akik saját maguk küzdenek ezzel, vagy közeli családtagjuk, barátnőjük/barátjuk, testvérük, hogy milyenek az ilyen emberek, mennyire nehéz velük, hogyan hat ez másokra stb.?



2022. máj. 6. 12:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Folyamatos hullámvasútnak mondanám a hétköznapjaimat. Van hogy nagyon fellelkesülök valami iránt, rá fél napra meg már nem érdekel. A tanulmányaimat is elszúrtam kicsit egyetemen, mert szeretem a szakot amire járok, de néha olyan "leszaromdi" voltam, nem tanultam, most meg mehetek aláíráspótolásokra. Ezt már bánom, de akkor nem érdekelt. Érzelmeim is hullámoznak, tegnap randiztam egy férfival, de mikor már ott voltunk, nem izgatott a jelenléte, alig vártam hogy lelépjen.
2022. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Depressziós fázisban borzalmas. Kevert és felpörgött állapotban fölöttébb izgalmas. (Nem feltétlenül jó értelemben.)
2022. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%
A felpörgött állapotot utálom, alig tudok aludni, világmegváltó ötleteim vannak. A depressziós fázis amiben most vagyok, "jobb", nem pörgök, hanem inkább be vagyok lassulva. #1.
2022. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.


Meg tudom érteni amúgy. Én nem vagyok bipoláris, tudom, hogy az sokkal másabb, mit amit én érzek és én sem szeretem, amikor az emberek minden dologra rámondják, hogy az egy betegség, de nálam is sokszor van az, hogy egyszer tök lelkes vagyok valami kapcsán, máskor meg bizonytalan, minden bajom van, nem akarom. Gyógyszert szedtek rá? Amikor mániás fázisban vagytok, volt, hogy kárt okoztatok akár magatokban, akár másban?

2022. máj. 6. 13:41
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

3

Neked jobb a depresszis fázis, mint a kevert vagy felpörgött? Azta... Én olyankor meg akarok dögleni.

2022. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
52%

Igen, jobb. Inkább a lassú, leszaromdi hozzáállás, mint az alig alvós, folyton pörgő időszak, mintha folyton energiaitalt innék.


Én 3 féle gyógyszert szedek rá.

2022. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

6

Hát én depis fázisban fel sem tudok kábé kelni... Egy mosást nem tudok betenni. A gondolattól, hogy ki kell teregetni, legszívesebben elhányám magam. Semmi nem érdekel, elszigetelődöm az emberektől. Nem tudok kommunikálni. Rosszabb időszakban öngyilkos akarok lenni.


Én sajnos csak 2 félét.


Neked van antidepid?

2022. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

Az öngyilkosság nálam most napi gondolat. Én fel tudok kelni, csak halogatom akár a mosás elindítását is. Az emberek ilyenkor idegesítenek, fel tudnám rúgni őket.


Antipszichom van. Két féle, és a Liticarb.

2022. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

8

Ah, értelek. Nekem lítium, egy AP és nagyon minimális xanax. Szóval ha azt is beleszámoljuk, akkor 3 féle gyógyszerem van.

2022. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%
Nekem Ketilept 150 mg, és a Ketilept prolong 50 mg, és a Liticarb.
2022. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!