Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak lusta vagyok vagy van...

Csak lusta vagyok vagy van valami mentális problémám?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy vannak napok amikor teljesen motivált vagyok pár napra utána teljesen el megy a motivációm és sorozatokon kívül minden nagyon nehéz csinálni. Példaként vegyük ezt a hetet, a hét első 3 napján minden nap tornáztam betartottam minden egyes dolgot ami a diétámhoz fűződik, eléggé szociális voltam nem bántam ha találkoznék valakivel akit ismerek. És minden reggel hamarabb keltem csak azért, hogy rendet csináljak a szobámba, többnyire fel mostam a szobámban meg csináltam az ágyam. De ettől csütörtöktől megváltozott minden, nehezebben keltem fel nem edzettem, fogat is nagy nehezen mostam, a diétámat még csütörtökön betartottam. Pénteken pedig már a diétámat sem tartottam be, fogat csak reggel mostam ami nagyon undorító. És összességében nem akartam senkivel találkozni, próbáltam kerülni minden emberi kontaktust, majd 8 felé feküdtem le és vagy éjjel 3 ig sorozatokat néztem. Nem tudom miért csinálom ezt, pedig annyi célom van amit el szeretnénk érni és tudom mit kell csinálni ahhoz, hogy el érjem ezeket, de mindig pár napig bír ki a motivációm és utána mindent el rontok. Nem tudom,hogy erről én tehetek, vagy van valami mentális problémám, mert ez az egész nem az először játszódik velem el. 19/f

2022. máj. 7. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Történt valami csütörtökön? egészen pici apróság is, ami zavart?
2022. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. Vannak napok, amikor kinyalom az egész házat 3 óra alatt, energikus vagyok, vág az agyam, tudok döntéseket hozni, könnyedén veszem a munkahelyi feladatokat, humoros vagyok és szociális... És egyik napról a másikra dolgozni is úgy megyek, hogy rá kell beszélnem magam, hogy nem szabad itthon maradni, fel kell öltözni, kajálni kell, be kell menni, majd túlélem valahogy, félek mindenkitől, biztos mindenki bántani, meg kitolni akar velem stb. Aztán egyik napról a másikra megint visszavált pozitívba.

Nagyon nehéz ezen a hullámvasúton élni, főleg mert előre nem látom, hogy most milyen periódus következik...

2022. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi említésre méltó.
2022. máj. 7. 10:50
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 pontosan ez van velem. Ezen a héten otthon voltam, így akkor keltem amikor akartam, első 3 nap már 8 órakor ébren voltam, aztán csütörtökön aludtam 11 ig pénteken ágyban voltam majdnem délután 2 ig.
2022. máj. 7. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekem is van ilyen és azt figyeltem meg, hogy mindig valami apróság az ami hihetetlenül leszív. akár egy megjegyzés vagy bunkóság. és a kis életösztönöm oda
2022. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van velem is, igaz rossz dolog az öndiagnózis, de rengeteg cikket olvastam, és nálam valószínűleg szociális fóbia és depresszió keveredik.


Ha eljutok szakemberhez, és nem felejtem el (vagy lesz kedvem :D) akkor leírom neked.

2022. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínüleg depresszió. Keress fel egy szakembert, mert nem hinném, hogy lustaság. Ő majd pontos diagnózist ad.
2022. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ismerős. Hullámzó motiváció. Kimerülsz hamar. Kb én is így nyomom. Ismerd magadat, tudd, hogy te így működsz.


Próbálkozhatsz Magne B6-tal, és gondold ki, hogy mi is a motivációd eredete. Miért csinálod, amikor csinálsz, miért tűzted ki? Időnként oké, ha pihensz.

2022. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy kell a változatosság neked.
2022. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
velem is szokott ilyen lenni, szerintem ez a depresszió valamivel való keveredése
2022. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!