Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet várni egy antidepres...

Mit lehet várni egy antidepresszánstól?

Figyelt kérdés

Azt mondta a pszichiáter, hogy motivációt nem, de akkor mit? Mi értelme van szedni, ha a legfőbb tünetet nem kezeli?

Azt mondta azt, hogy jobban érezzem magam... De a depresszió nem feltétlenül csak szomorúságot jelent.... Sokkal inkább demotiváltságot, szerintem!



2022. máj. 7. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Átmeneti segítséget lehet tőle várni, mást nem. De arra jó lehet, sőt. Indokolt esetben nagyon hasznos. Ha kicsit jobban érzed magad, tisztábban tudod vizsgálni a helyzeted és könnyebb megtalálni a motivációt is.
2022. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem is szeretném szedni életem végéig, de azért jó lenne valami segítség, eddig, amiket próbáltam, sajnos nem váltak be :(

2022. máj. 7. 15:42
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha jobban érzed magad, akkor könnyebb motiváltnak lenni és ez segíthet kimászni a gödörből. Mindent nem old meg, ha nem teszel érte, akkor igazából semmi se, de abban segít, hogy legyen erőd megtenni az első lépéseket.
2022. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
A nemi vágyad elmúlhat teljesen és még ha el is hagyod, lehet, hogy soha nem jön vissza
2022. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
Adsz a xarnak egy pofont: gyógyszerfüggő leszel.
2022. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Állapotfüggő


Nagyon súlyos depressziónál:

Tudjak dolgozni, ágyból fel tudjak kelni. Tudjak hajat mosni, körmöt ápolni. Legalább a munkavégzéshez szükséges minimumokra képes legyek.


Jobb állapotban:

Legyen energiám, ne vonszoljam magam, hanem tudjak rendesen járni, jobb kedvem legyen, örömteli dolgok okozzanak örömöt, motiváltságot.


Nekem nincs olyan megoldandó problémám, amit ha megoldanék, akkor nem lenne visszatérően depresszióm. Nekem maga a depresszió a gond, amin nincs mit megoldani.


Mozgás, egészséges étkezés, gyógynövényes dolgok, ima, elfoglaltságok és hasonlók nem segítenek.


Sajnos a gyógyszerek sem igazán hatnak, de a semminél jobban. Jól akkor hatott amikor kétfe antidepit szedtem, de ezt nem engedi az orvosom mert bipol kevertbe tolt.

2022. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Dr Ratkóczi Éva pszichiáter és kiképző terapeuta válasza antidepi témában:


Idézem



"Pszichoterápia vagy gyógyszer?


2010, december 17 - 09:37 - babarczyeszter


antidepresszáns | terápia | pszichoterápia | nyugtató | antipszichotikum



A gyógyszereknek is és a "beszélgetős terápiának is" megvan a maguk helye.


A gyógyszerek bizonyos esetekben, így a súlyos depresszióban, elengedhetetlenek és életmentőek lehetnek. Ítéltek már el (nem nálunk, Amerikában) orvost, mert nem adott depresszióban antidepresszívumot és a betege meghalt. Ez tehát műhibának számít. Súlyos depresszióban u.n. "kognitív blokád" alakul ki, ami azt jelenti, hogy a lelki élmények teljes mértékben a depresszió által meghatározott negatív gondolatok foglyává válnak, és ezen a blokádon semmilyen pozitív hatás nem tud áthatolni, mert a pozitív információk vagy teljesen kirekesztődnek, vagy negítív jelentést kapva torzulnak. Mivel ez a pszichoterápiás hatásokra is érvényes, ilyenkor a megfelelő gyógyszeres segítség ahhoz is elengedhetetlen, hogy a pszichoterápiás hatások iránt befogadóvá váljék az agy.


Bízhat tehát továbbra is a gyógyszerekben, illetve hallgasson szerintem a saját tapasztalataira. Ha nem találja elég hatékonynak, vagy mellékhatásokat tgapasztal, beszélje meg a kezelőorvosával. Nagyon sok féle antidepresszívum van, lehet válogatni és legtöbb esetben sikerül megtalálni személyre szólóan a legmegfelelőbb hatóanyagot és dózist. Persze, nem csodaszerek, sokszor csak enyhítik, nem szűntetik meg a depressziót - de ez azért nem mindegy. Többnyire tényleg érdemes kiegészíteni beszélgetős terápiával, főleg akkor, ha lelki okok is szerepelnek a depresszió kialakulásában. Van olyan kognitív terápia, amely magát a depressziós gondolkodásmódot célozza meg, ami a kiváltó okoktól függetlenül is segíthet bármely eredetű depresszióban - persze még a kognitív blokád előtt, vagy amikor már az elmúlt.


Vannak ugyanakkor olyan állapotok, amelyekben a pszichoterápiát kellene elsőként választani, és csak az esetek kis részében van szükség egy jó pszichoterápia mellett, esetleg csak átmenetileg gyógyszerre is. Ilyenek a régebben neurózisnak mondott szorongásos tünetcsoportok, aggodalmaskodás, fóbiák, pánikrosszullétek, és a kényszeres tüneti képek egy része, valamint a nem elsősorban biológiailag meghatározott enyhe, esetleg közepes depressziók, és a nem túl súlyos személyiségzavarok.


Sajnos igaz, hogy a mai hazai egészségügy káros mértékben gyógyszercentrikus, amiről már valahol bővebben írtam. Tényleg előfordul, hogy pszichoterápia híján kizárólag a gyógyszereket nyomatják, emelik, halmozzák és elfelejtik közölni a mellékhatásokat vagy nem ügyelnek kellőképpen illetve nem hívják fel a figyelmet a függőségi veszélyre az arra hajlamosító gyógyszereknél.


Tehát a gyógyszerártalmakról szóló adatok igazak lehetnek, de ezek nem csorbítják a megfelelő esetben és módon adagolt gyógyszerek - adott esetben életmentő, de mindenkképp lényeges szenvedéscsökkentő - hasznát-


üDV, éVA"

2022. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!