Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-esként érdemesebb...

Asperger-esként érdemesebb inkább automata váltós jogsit szerezni?

Figyelt kérdés

Már 80 óra felett vagyok, de még nem sikerült két vizsgán se átmenni a kézi váltóssal.


Ha kevesebb impulzus érne (váltás, kuplung hiánya) akkor érdemes lenne újra megpróbálni?



2022. máj. 7. 19:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem inkább hanyagolod a jogsit jobban jársz te is és a többi közlekedő is még mielőtt valami baj történik . A közlekedés különösen gépjárművel egy veszélyes sport
2022. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
65%
Aspergeresként én vezetek (Magyarországon) sajnos ez egyéni állapot függvénye, de simán lehet, hogy egészségesen is alkalmatlan lennél a vezetésre, 80 óra az nagyon sok!
2022. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
86%

Most konkrétan a kuplungot nem érzed meg félreváltasz meg nem hallod, mikor kéne meg ilyenek? Mert a váltással való probléma ezeket takarja.

Nem azt, hogy a forgalomra nem tudsz eléggé koncentrálni. Azon az automata sem fog segíteni, ez nem csodafegyver. A közlekedésben ugyanúgy kell részt venned, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád, nem lesz könnyebb a KRESZ.

2022. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként Asperger szindrómája rengeteg embernek van, sokan nem is tudnak róla sokáig. Mégis szereznek jogsit és vezetnek probléma nélkül.
2022. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
69%

Én is aspie vagyok, eddig 160 ezret vezettem le egy okozott balesettel (még az elején szokásom volt néha a másik seggében menni, besatuzott előttem egy furgon és belecsúsztam). Aki ült mellettem az kifejezetten jó sofőrnek tart.

Kétszer buktam meg gyakorlaton, a vizsgadrukk miatt kvázi belső dührohamom (kidagadt erek, remegő kéz, ügyetlen mozgás, monoton hang, orrvérzés) lett. Előtte már az első órán kint voltunk a forgalomban.

Szinte mindennap közlekedek Pesten, és néha sofőrködöm is.

2022. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!