Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ettől kialakulhat PTSD?

Ettől kialakulhat PTSD?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy egy srácnak 5 éves volt, egy egeret adtak neki, kalapács hangokat játszottak le neki, aztán megölték előtte az egeret és PTSD lett.


Ilyesmi velem is előfordult és senki se hisz nekem, hogy traumáként éltem meg egy ilyesmi helyzetet.


Mit tehetek?



2022. máj. 8. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A "senki" alatt kit értesz?

Amúgy menj el szakemberhez. Ezt így képernyőn keresztül nem lehet megállapítani. Lehet, hogy trauma volt, de ez még nem azt jelenti, hogy PTSD is kialakul.

2022. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Én a kérdésed megfogalmazásától kaptam PTSD-t...
2022. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1, Flashbackek, szorongás, rémálmok vannak a traumámtól.
2022. máj. 8. 20:55
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Mi fordult elő veled? Hogy kalapácshangok kíséretében megöltek előtted egy egeret?
2022. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem. Az anyám vett nekem egy macskát, aztán 2 hónappal később ellőttem megkínozta.
2022. máj. 8. 21:04
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Ettől lehet. Máskor is ilyen brutális volt az anyád? Hány éves voltál? Mért csinálta? Milyen volt a továbbiakban a viszonyotok, egész napjainkig? Van egy új terápia, EMDR, valami szemmozgásokon alapul, rejtélyesnek tűnik, de állítólag működik, ami oldja a ptsd-t.
2022. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6 voltam. Nem tudom miért csinálta, annyit tudok, hogy utána nagyon féltem, hogy engem is megkínoz. Igazából nincs sok emlékem az egészről. Tavalyelőtt meghalt, de sosem volt jó viszonyunk.
2022. máj. 8. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Érdemes elmenni terápiába, ha ez még ma is kínoz. Azóta beszéltél róla valakinek? Valószínűleg nem lehetett normális az anyád.
2022. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
2 embernek elmondtam, azt mondták nem normális, hogy vidékiként ez megviselt. “Ők durvább dolgokat is láttak” ezt mondták.
2022. máj. 8. 21:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút emberfüggő, hogy kire mi hogy hat. Én se bírnám a macskakínzást. És te még gyerek is voltál, és az az ember követte el, akire te szentként néztél és akitől az életed függött.
2022. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!