Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismerős valakinek a szitu?...

Ismerős valakinek a szitu? Próbálnék elaludni.. Aztán a semmiből felugrok mert olyan mintha megállna egy pillanatra a szivem. Elkezdek fázni/reszketek. Alig bírom nyitva tartani a szemem de aludni nem merek. Eközben full zavartságot érzek.

Figyelt kérdés

2022. máj. 11. 01:25
 1/8 Adkeizaal válasza:
91%

Könnyen tudsz olyankor megmozdulni vagy úgymond küzdened kell érte?

Mennyire stresszesek a napjaid?

Mennyire vagy hipohonder?

2022. máj. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak szakember tud segíteni(ha tud) itt a gyakorin senki
2022. máj. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Olvastam már ilyenekről, pszichológus tud segíteni, biztos van olyan, akinek nagy gyakorlata van pánikbetegséggel kapcsolatosan (ha ez az lehet).

Ha alapból van benned félelem, hogy "mi van ha alvás közben megáll a szívem" azon is ő tud segíteni.

2022. máj. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 Tudom, alvásparalízisre gondolsz de nem az hála az égnek. :) Biztosan szörnyű páromnak szokott lenni de annak köze sincs ehhez.. Én teljes mértékben ébren vagyok és tudok mozogni. Mentális betegségeim vannak sajnos évek óta. Viszont ilyen még sosem fordult elő az utóbbi 2-3 hetet leszámítva ezért lettem volna kíváncsi, hogy olyan emberek akik szintén pánikkal/szorongással küzdenek éltek-e át ilyet.
2022. máj. 11. 07:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Utána gyakrabban (naponta akár 5-x is) mérd meg a pulzusod. Azt is ellenőrizd, hogy milyen gyakori pl. 5 perc alatt a kihagyás. Valamennyi előfordul, attól nem kell megijedni, de azért menj el orvoshoz.
2022. máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régen a pánikrohamos időszakban nagyon sok ilyenem volt, a kardiológián pedig semmi problémát nem mutattak ki.
2022. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 neked pontosan milyen tünetek voltak? Téged is rázott a hideg közbe ? Mintha lázas lennél plusz halálfélelem
2022. máj. 11. 11:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezek voltak, sokszor annyira fáradt voltam, hogy rögtön visszaaludtam, majd pár perc múlva kezdődött előlről a halálfélelmes, szívmegállós sztori. Amikor már nyolcadjára játszódott le egy este alatt (kb. 1 óra se lehetett), bevettem egy nyugtatót, az segített.
2022. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!