Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség a várandósság...

Pánikbetegség a várandósság előtt, majd a gyermek megszületése után, a várandósság alatt semmi tünet. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A pánikbetegségem kiváltó oka 2019. családtag halála pillanatában mellette voltam (szívinfarktus), látni hogy az orvosok küzdenek érte.



Utána kezdődött minden, rengetegszer szúrt a szívem körül, éjszakánként arra riadtam, hogy a pulzusom az egekben, izzadtam, az ájulás kerülgetett, nem találtam a helyem, remegtem, de ezek a rohamok csak éjszakánként jöttek elő, mindig féltem el aludni, mi van ha nem kelek fel többé. Állandóan féltem hogy én is rosszul leszek, hogy az történik velem is mint a családtagommal, féltem hogy meghalok én is, egy pozitív gondolatom nem volt. 2020-ban és 2021-ben összesen 4 különböző kardiológusnál voltam mert egyszerűen nem akartam elhinni hogy nincs baja a szívemnek, de nincs, mind a 4 kardiológus megállapította. Bár még most sem hiszem el.



2021 nyarán várandós lettem és mintha elvágták volna a 9 hónap alatt összesen egyszer volt rohamom, akkor is gyenge, teljesen más ember voltam annyira jól éreztem magam a bőrömben.



Most márciusban megszületett a gyermekem, rá 2 hétre kezdődött újra minden, éreztem hogy szorongok, és most nem a szívem körül szúr, hanem állandóan a mellkasom nyom, de az is leginkább este felé kezdődik, a másfél hónap alatt már négyszer volt éjszaka rohamom. Annyira szeretném élvezni az anyaságot, ez az életem legszebb időszaka de folyton szorongok, és félek a rohamtól és lassan félek az éjszakáktól. Figyelem a testem mozzanatait hogy mikor hol fáj és aggódom hogy vajon ez most pánik vagy mindjárt tényleg rosszul leszek és akkor jön a gondolat hogy egyedül vagyok itthon a picivel napközben és ha rosszul leszek ő egyedül marad és csak sírni fog.



Azt tudni kell, hogy várandósság alatt szedtem pajzsmirigy gyógyszert ami elfogyott és mióta megszületett a gyermekem nem szedem, most június elején megyek endokrinológushoz újból. Ez is közre játszhat? Mer tudom hogy a pajzsmirigy sok mindent tud produkálni.



Tudom senki nem orvos itt, de vajon a hormonok miatt nem volt semmi tünetem a várandósság alatt?



2022. máj. 11. 04:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!