Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni a gondolkodásom? Szorongó, ideges típus vagyok, szeretnék higgadtabb, racionálisabb lenni. Javaslatok?

Figyelt kérdés

Szóval ha történik valami apró gond az életben, ne azonnal rástresszeljek, és végigpörgessem a létező összes negatív forgatókönyvet. Apróságokon is irreálisan kattogok, nem olyan szinten, hogy az kóros legyen, de a család is ilyen agyalós, szorongó, és rajtuk látom, mennyire irreális ez, és mennyire rosszat tesz. Engem is érzem, hogy felőröl ez agyilag.


Meditáció? Tréning? Az edzést már beleépítettem az életembe, és az étkezésemen is alakítottam (a család pl cukor és édességfüggő).


2022. máj. 11. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt ilyen jól tudod, akkor már csak rajtad múlik! Felismered, hogy irreálisak az aggodalmaid, tehát nem aggódsz miattuk. A családtól, ha már nem tanulsz, különköltözöl.
2022. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha irreálisak az aggodalmak, akkor bolondok mind?
2022. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miben látod, hogy irreális?
2022. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bármi történik, sokkal jobban felfújják a dolgot, mint amilyen az valójában. Ha fogorvoshoz kell menni, ha késik egy befizetendő csekk, ha hány a macska, ha kettest kap tesóm egy dogára. Minden apró kellemetlenséget túlreagálnak, és így nőttem fel én is, de elegem van, nem akarok szorongani banális apróságokon. De sajnos már nekem is zsigerből jön.
2022. máj. 11. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért kattogsz minden apróságon, mert tudod, hogy a szüleid úgyis fel fogják fújni a dolgot, ezért hogy ne kelljen a szüleidet hallgatni, igyekszel minden apró problémát elkerülni, ha mégse sikerül, akkor azon gondolkodsz, hogy legközelebb mit csinálj máshogy, hogy ez ne ismétlődjön meg.

Ha már nem a szüleiddel élsz, akkor elég azt végiggondolni ilyen esetekben, hogy milyen következménye lesz ennek. Késett a csekk 2 hetet? Milyen következménye lesz ennek? Semmilyen? Akkor nincs értelme tovább ragozni a témát.

Ha még otthon laksz, akkor viszont sokkal nehezebb lesz, mert a szüleid indokolatlan szorongását kell közben hallgatnod.

2022. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már nem otthon élek, csak mégis rajtam van ez a teher. Mármint az ösztönös szorongás bármi nehézség esetén.
2022. máj. 12. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak tudatosság kérdése. Megkérdezed magadtól, hogy mi a legrosszabb, ami történhet. És kiderül, hogy még a legrosszabb se olyan rossz, és nem is túl valószínű.
2022. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!