Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen értelmet lehet adni az...

Milyen értelmet lehet adni az életnek, ha többféle gyógyíthatatlan betegséggel küzdesz és rengeteg fájdalom ér?

Figyelt kérdés

Nem igazán hatnak a fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők. Egy pár éve fennáll a helyzet, de kezd. Nagyon betelni a pohár, azthiszem depressziós vagyok.

Nem vagyok tolószékes, csak nehezen funkcionálok a hétköznapokban... Olyan ez kicsit mint a chronic pain syndrome. Mind1, nem szeretnék róla bővebben beszélni. A lényeg, hogy kevés értelmet látok a létezésemben.



2022. máj. 13. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom. Én is ezt érzem.

Az önismereti olvasmányok rajtam sokat segítettek. Amióta tudom, hogy miért vagyok olyan, amilyen, és milyen is vagyok valójában, azóta látom a kiutat. Egyébként meg, sokat dob az ember napjain, ha rá veszi magát, hogy alkosson. Mindegy, hogy mit, lehet festmény, szobor, vacsora, dekorálás. Ha új dolgokat hozol be az életedbe, az egy idő után motivál arra, hogy újabb és újabb dolgokat akarj, ha meg van célod, jobb élni.

2022. máj. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Sok ember küzd gyógyíthatatlan betegséggel és kínzó tünetekkel, ami megkeseríti a mindennapjaikat. De nem mindegy azonban, hogy milyenek az életkilátások!!

Ha alapvetően nincsenek megszámlálva a napjaid, azaz nem áttétes rákos beteg vagy, akkor tulajdonképpen szabadon tervezheted az életed, azaz szinte bármit elérhetsz, amit csak szeretnél! Tehát bármi lehet az életed értelme, amire vágysz. Lehet az párkapcsolat, gyerek, kutyus, új otthon, nyaralás, vagy egy jó hobbi.

Amíg az orvosok nem mondják azt, hogy közeleg a vég, addig van értelme az életnek!

2022. máj. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Én is több gyógyíthatatlan betegséggel küzdök, bár fájdalmat nem okoznak, de az életminőségre meglehetősen nagy hatással vannak.

Kérdező: ha betegségednek megfelelő sorstársi közösséget keresnél, az hátha segítene.

Elolvashatod a Gyógyító kód című könyvet és gyakorolhatod a benne leírtakat.

2022. máj. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
#1: leírod hogy milyen önismereti olvasmányok segítettek? Lehet többünknek is hasznos lenne.
2022. máj. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem 1-es vagyok de pl jó könyv a Szenvedéssel formál a Mester c. könyv, a könyv írója maga is súlyos korlátozottságban élt, és úgy hogy nem születésétől fogva, hanem felnőttként romlott le nagyon gyorsan az állapota.
2022. máj. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megol egy gonosz politikust es , ha van ra ideje akkor a szüleit es a csaladjait is.
2023. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!