Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy, hol és mennyiért lehet...

Hogy, hol és mennyiért lehet figyelemzavarra, bipoláris zavarra vagy női autizmusra tesztet csinálni? Valamint mániákus depresszióra és szorongásra valami megoldás?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta látom és érzem magamon, hogy full más vagyok mint a többiek. Mindenki gyerekesnek hív és elvarázsoltnak, és bár tudom, hogy neten nem minden igaz, de rengeteg helyen utánaolvastam pszichológusoktól, hogy a fentebb felsorolt betegségeknek mik a tünetei és rengeteget észreveszek magamon.

A szüleimnek sokszor szóltam már, hogy valami nem oké, elmehetnék-e pszichológushoz, de letudták annyival, hogy ne hülyéskedj neked nincs semmi bajod.

A szorongás tüneteit nonstop észlelem magamon, 12 éves koromban pedig már írt papírt is egy pszichológus, hogy depressziós vagyok, ami azóta csak rontott hisz rengeteget sírok mikor öngyilkosságra gondolok, ami minden nap megesik. Belegondolok hogy csinálnám, mi történne ha megtenném stb...

És már kezdek félni attól, hogy egyszer tényleg megteszem.

Nincs pénzem pszichológusra hogy titokban elmenjek mert nagyon drága úgyhogy nem tudom mit csináljak:c



2022. máj. 13. 22:20
1 2
 1/17 Kérdező95 ***** válasza:
3%
Véletlenül nem vagy/voltál elkényeztetve?
2022. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
ha nincs pénz akkor háziorvos aztán beutal pszichiáterhez. ennyit tudsz csinálni pénz nélkül. vagy pszichoterápiás intézetbe fekszel be pár hónapra mint tündérhegy, thalassa ház, sote sématerápiás része. úgy is itt a nyár, egy sote belefér mert egy hónap és talán addig bekerülsz várólistáról
2022. máj. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Kezdjük ott, most hány éves vagy? Mert ha tini, akkor most épp a hormonváltozáson mész keresztül. Akkor mindenki furcsává válik, hidd el. Ha felnőtt vagy, akkor meg érdemes volna előbb kivizsgáltatnod magad, vérvétel stb. Mert lehet szervi oka is vagy hormon probléma. Azért az durva volna, hogy valaki bemegy a háziorvosához és csak úgy beutal a pszichiátriára, ha nincs előzmény, akkor szerintem nem fog csak úgy beutalni, hanem elküld különböző vizsgálatokra. Kétlem hogy ez így működik. Nekem vagy 7 éve hormonzavar okozott durva hangulat ingadozást, de persze e mellett más tüneteim is voltak, ami egyértelművé tette a hormon zavart, de lehet nálad szervi baj is, ki tudja. Vagy ha van a családban elmebajos vagy mentális beteg akkor lehet kivizsgálnak téged is, de csak úgy nem küldenek be, az durva is volna.
2022. máj. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

dude.


Most nagyon felbsztal. Tudod, a mentális problémák nem felnöttkorban kezdődnek általában hanem már a tizesévekben is az ember része. De akkor igazad van, várjon csak ha majd felnött lesz, tologassa csak maga után a problémáit aztán majd amikor sokkal nehezebb lesz kezeltetni akkor majd elmegy terápiára.


De most semmiképp se menjen MERT TINI. a tinik amúgy is életképtelenek, lázadók, meg a hormonok.... Neked hormonzavarod van, szóval mindenki hormonzavaros aki tiniként régóta érzi magát másnak.


A háziorvos pedig beutalhat a pszichiátriára AZÉRT, hogy egyéni pszichiáterhez menj. Nem befeküdni kell ha nem akar, csak egyénire járni.

Az történik, hogy elmegy a pszichiátriára és elbeszélget egy szakemberrel. Sokszor nem valami hatékony ebben a formában kapacitás hiány miatt de a semminél több az önismeret miatt.


Mindegy nem részletezem, inkább arra kérnélek, hogy legközelebb ha valamihez nem értesz ne írj inkább semmit. Nem kell mindenhez hozzászólni.

2022. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Én nem ezt írtam te okos! Én azt írtam vizsgáltassa ki magát, ha nincs szervi baja gy is a pszichiátriára fogják küldeni... Értelmezni kéne a leírtakat. Honnan tudod ő kicsoda? Tudod hányan öndiagnosztizálják magukat? És semmi közük a betegséghez!
2022. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
De persze ha annyira vágyik a pszichiátriára a gyógyszeres kezelésekre, a leszedálásra (ingyenes drog) menjen. Nekem tök mindegy
2022. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Autizmus: A Vadaskert gyerekekkel foglalkozik, autizmust is diagnosztizálnak, de nem tudom, hány éves korig. Az Autizmus Alapítvány korhatár nélkül diagnosztizál autizmust, Asperger-szindrómát. Ezt egyedül nem tudod megcsinálni, kell valaki még, aki kisgyerek korod óta ismer. Szociális helyzetre hivatkozva lehet ingyenes vizsgálatokat kérni.

A többihez be tud utalni az orvosod.

2022. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
sok sikert hozzá 7es! :D Majd írd meg az eredményt itt
2022. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem ezt írtam te okos! Én azt írtam vizsgáltassa ki magát, ha nincs szervi baja gy is a pszichiátriára fogják küldeni... Értelmezni kéne a leírtakat. Honnan tudod ő kicsoda? Tudod hányan öndiagnosztizálják magukat? És semmi közük a betegséghez!"


De amúgy te elolvastad amit írt a kérdező? állandóan szorong és a pszichológus anno depresszióval diagnosztizálta. Az, hogy állandóan szorong ahhoz nem kell phd-s agykutatónak lenni, hogy diagnosztizálja magát.


Amit tud tenni jelenleg az az amit megírtam a 2. hozzászolásnál.


De leírom mégegyszer:


Bemegy a háziorvoshoz, elmondja hogy szorong, korábban volt pszichológusnál is..nincs pénz magánra így ha esetleg nagyvárosban él akkor kap egy beutalót a pszichiátriára. Nem kell befeküdni. Bemegy a pszichiátriára kivárja a sorát és egy pszichiáterrel elkezd beszélgetni majd megbeszélik a továbbiakat. Ennyi. Ennyi történik.

2022. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Ennek semmi köze az adhd-hoz, se a bipoláris zavarhoz. Gyenge jellem vagy.
2022. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!