Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez paranoia, hipochondria,...

Ez paranoia, hipochondria, vagy esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés

Sajnos ezek a kínzó gondolatok már évek óta megvannak, de most annyira felerősödött a dolog, hogy nem tudok normális életet élni. Az a problémám hogyha meglátok egy cikket valamilyen betegségről akkor őrült módon elkezdek rettegni hogy nehogy nekem is ilyenem legyen. Például feldobott egy cikket a facebook hogy valahol amőba fertőzés miatt meghalt valaki és azóta befogott orral zuhanyzok, és hogyha valamiért mégis víz fröccsen az orromba utána napokig halálfélelmem van. Most éppen a veszettség miatt vagyok a megőrülés határán. Másfél hónapja megláttam egy cikket a veszettségről és azóta már bizonyos dolgokat nem merek megfogni az udvaron, mert magamban lejátszom hogy biztos valamilyen állatról rákerült a vírus és ha megvág akkor bekerül a veszettség a szervezetembe. Ha kutyás ismerősnél jártam akkor utána is halálfélelmem van egy ideig. Most például légy van a lakásban és nem merek enni a tésztából mert mi van ha rászállt és előtte egy veszett állat végtermékén volt? Most már ott tartok hogy a legtöbb tárgy esetén meg tudom magyarázni hogy hogyan kerülhetett rá veszettség. Illetve még akkor erősödött fel ez az egész mikor 3 hónapja beleléptem egy szögbe és elindult a piros csík... szerencsére legyőzte a szervezetem, még antibiotikumot sem adott rá az orvos, viszont amíg be nem értünk a sürgősségire azt hittem meghalok. Utána egy hétre rá bevertem a lábamat és zöld folt lett rajt ami miatt azt hittem leukémiás lettem, és az összes tünetet észleltem magamon ami le volt írva a webbetegen és társain, ez tartott 2 hónapig.


Sajnos nem humor kategória akar lenni a kérdés.



2022. máj. 14. 14:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Igen, hipochondria.

Egyébként veszettség gyakorlatilag nincs Magyarországon. Rendkívül ritka, vadállatoknál. Mivel a kutyák veszettség elleni oltása kötelező. (Egyébként a vadakat is rendszeresen vakcinázzák, szájon át alkalmazható tablettákat dobálnak nekik valami nasiba csomagolva.) Ha van is néhány felelőtlen idióta kutyagazdi aki nem oltat, a nyájumimmunitás megvédi az ő kutyáikat is.

Ha pedig egy állat veszett, annak látható és egyértelmű jelei vannak, tehát nincs miért félned a kutyás ismerőseidtől.

Magyarországon a vízminőség is megfelelő, rengeteg előírást be kell tartaniuk a tisztítási folyamatnál, nem egy harmadik világbeli országban élünk, hogy belehaljunk egy zuhanyzásba a fertőzött víz miatt.

2022. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
ez hipochondria
2022. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%

A kérdésed kifejtéséből és az alkalmazott tag-ekből "#depresszió #veszettség #skizofrénia #paranoia #mentális betegség #hipochondria" arra lehet következtetni, hogy ezt te sem gondolod komolyan.


A depressziót és a skizofréniát pl. miért kevered ide? Vagy ha ennyire ismered magad, akkor jobb lenne dokihoz fordulnod és nem itt kérdezősködni.


Aztán meg: "3 hónapja beleléptem egy szögbe és elindult a piros csík... szerencsére legyőzte a szervezetem, még antibiotikumot sem adott rá az orvos,"


Aha. Elindult a piros csík, majd belehalsz míg sürgősségire érsz, tetanusz nuku, meg hál égnek még "antibiotikumot" sem kaptál.


Hipochondernek elég béna vagy még, viszont mentális betegséggel küzdő páciens nagyszerűen lehetnél. Kérlek, válassz egy utat, és menj vele orvoshoz. Mert az fix, hogy rajtad segíteni kell.

2022. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak: kaptam tetanuszt
2022. máj. 14. 15:16
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Ne foglalkozzatok a 3-as válaszolóval, troll. Érdekes, hogy a mentális betegségek kategóriában úgy odavan, hogy valakin segíteni kell, és még lekezelő is vele.

Tényleg van a hipochondriának némi üldözési mánia jellege, és önmagát nem feltétlen tudja valaki könnyen diagnosztizálni. Nekem volt hipochonder ismerősöm, onnan tudodm, hogy ez nem skizofrénia, hanem hipochondria.

Az ilyen 3-as válaszolót, aki nem is ért hozzá és lekezelő is azokkal, akik a problémáikkal ide mernek fordulni, jól ki kéne tiltani innen. Látszik, az oldal nem alkalmas a mentális problmás kérdések feltételére, mert bárki szadista troll idetévedhet, aki abban kéjeleg, hogy lekezelően kiosztja azokat, akiknek problémáik vannak.

2022. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%

Magyarul: troll kérdés és az enyémen kívül troll válaszok, nagy valószínűséggel magától a kérdezőtől.



5: "Nekem volt hipochonder ismerősöm, onnan tudodm, hogy ez nem skizofrénia, hanem hipochondria."

Szóval tényleg a kérdező vagy, mert neki szegeztem a kérdést, hogy miért keverte ide a skizót. Tényleg fordulj orvos, ember!



3-as voltam.

2022. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az első válaszoknál reménykedtem hogy a többi is normális lesz, de ismét csalódtam ebben az oldalban... nem baj magyarországon ez lett a normális
2022. máj. 14. 18:20
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is van / volt ilyenem, bár nekem leginkább specifikusan a rákra (karcinofóbia). Megértelek, volt, hogy egy cikktől a neten két hétig kb. pszichózisban voltam.
2022. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kieg.: Az amőbafertőzés és a veszettség az a mi világunkban már kb. nem létező betegségek, ellenben a rákkal, ami valóban egy tömeggyilkos sz.r, és még teljesen egészséges életmódot folytató embereknél is kialakulhat...
2022. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Zigethy ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Sorstársak vagyunk, hasonló cipőben járok. Magam is szorongok számos vélt betegség miatt, melyek közül a veszettség rettenete magasan kiemelkedik. Mindezt énnálam múlt év szeptemberében egy denevérrel való találkozás "robbantotta be". Este, biciklizés közben a fejemnek ütközött a jószág, és habár látható/érezhető sérülést nem okozott, lelkileg így is durván tönkretett hosszú időre, mert a szemeimhez azért csak hozzáért.

Pár nap tépelődést követően igényeltem a posztexpozíciós oltássorozatot, de visszautasítottak, nem látták indokoltnak a beadását.

Határeset volt ez, nyilván számítottam is rá: ha pl. az Egyesült Államokban ér ilyesmi engem, ma már bizonyára oltott volnék, ott ugyanis a denevér a veszettségnek az egyik fő rezervoárja, Európában viszont ez nem így van. Az öreg kontinens denevérei másféle lyssavírusok potenciális hordozói, amik - noha szintén képesek megbetegíteni állatot/embert - viszonylag nehezen (és "zsákutcásan") jutnak át további emlősfajokba.

Hideg fejjel végiggondolván a történteket, persze én is túlzásnak tartanék egy ilyen volumenű reakciót, ám abban a lelkiállapotban konkrétan halálfélelmem volt, pánikrohamok gyötörtek. Az őszi időszakot rendesen elintézte nekem ez a szerencsétlen találkozás.

Azóta már sokkal jobb a helyzet, bár még most is szorongok, illetve számos óvintézkedést beépítettem a mindennapokba. Ezek egy külső szemlélőnek nevetségesnek tűnhetnek, de számomra kellően fontosak, mert így kb. kordában tudom tartani ezt a masszív, permanens félelemérzetet.

És akkor a mondandóm lényege: annyi haszna volt a sztorinak, hogy hatására igencsak elmélyedtem a témában; a megszerzett ismeretanyag szintén segítette/segíti oldani a szorongást. Éppen ezért felajánlom, hogy szívesen válaszolok bármilyen kérdésre ebben - akár neked, akár másnak, ki érdeklődik.

2022. máj. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!