Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nevezik azt a betegsége...

Hogyan nevezik azt a betegséget, ami olyan tévképzetekkel jár, hogy a beteg egy híres kitalált vagy történelmi személynek képzeli magát? (Pl. Anna Franknak)

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 16:23
 1/5 anonim válasza:
Parafrénia?
2022. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az lesz! Köszi!
2022. máj. 15. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Ez elég érdekes dolog, nekem az ilyenekről valahogy az ugrik be, hogy az illető nem mer önmaga lenni, nem önazonos. Emiatt "keres" egy számára megfelelő példaképet, és saját maga helyett azzal az illetővel azonosul. Volt ilyen ismerősöm: ő mindig más költőnek hitte magát, és folyton ahhoz is hasonlította önmagát. Ő olyan mint xyz. Nekem érettlennek tűnik ez valahogy.
2022. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt nem összehasonlításra vagy példaképmajmolásra gondoltam, hanem komplett azonosulással.

Mondjuk az emberünk gyerekkorában rengeteget olvasta a Hamupipőkét és nézte a hozzá tartozó meséket, rengeteg Hamupipőkés holmija volt, felnőttként meg belekerül egy olyan élethelyzetbe, amiben az események által rángatott, abszolút passzív résztvevő lesz, aki nem tud tenni egyedül a sora megváltoztatásáért, aztán elkezdi elhinni magáról, hogy ő az igazi Hamupipőke, a valódi életét, identitását kvázi elfelejtve. És várja a herceget az üvegcipővel, nem csak metaforikus értelemben, hanem szó szerint. Meg azt gondolja, hogy a családtagjai elnyomják (gonosz mostoha + mostohatesók), és hogy mindig takarítania meg dolgoznia kell, ha nem akar terrorizálást válaszul.

2022. máj. 15. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
5-ös vagyok, én is azt mondtam hogy aki ilyen az nem önazonos, nem vállalja önmagát. Ebből pedig gondok lesznek.
2022. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!