Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Saját környezetem leszar....

Saját környezetem leszar. Környeuetváltás segítene? (Öngyilkossági gondolatok)

Figyelt kérdés

Röviden, családom leszar. Lehet hiszitnek hangzik először, az életemet nem szeretném kiteregetni. (anyám folyton érzelmileg zsarol, védelembe vagyok véve mert annyira csodálatos szülő, én dolgozom diákmunkában és én veszem magamnak a kaját, az utánam járó(csp+gytartás) pénzt féltestvéreimnél költi el unokákra, féltestvérem azt sem tudja ki vagyok, csak ha rá jön hogy van egy öcsém évente egyszer felhív és ígér fűt fát, apámmal 11 éve nem beszéltem)

Bocsánat, hogy így kitértem, nem akartam. Csak hiszitnek tűnhet, holott szerintem ez valós probléma.

Járok pszichológushoz, volt már öngyilkossági kísérletem, de én akkor végleg véget akartam vetni ennek a szenvedésnek. Mondjuk már egy fokkal azért jobb a helyzet mint februárban, hiszen már süt a nap tudok menni kirándulgatni, nem kell egésznap anyával lenni.

Suliban barátok? Engem az iskolában elnyomnak. Vannak állbarátaim, akik nem ismernek, holott törekedtem rá, hogy megismerjenek, egy gyerek folyamatosan sértegett, mikor megvédtem magam én voltam a szemét. Rosszul esik, hogy engem kifelejtenek és nem azért mert egy énköpozpontú gyökér lennék, hanem amit én megtettem értük az nem jön vissza. Ok, nem barátok, de amikor rájuk kérdezek, azt mondják én nagy barátjuk vagyok X éve együtt járunk iskolába sok közös élményünk volt. Most törekedtem az elmúlt hetekben hátha, semmi. Ugyanúgy egyedül vagyok a szünetben például, de ez is érdekes nem minden szünetben, hanem minden 2.-ban. Tisztára skizofrén az egész kapcsolat. Nagyon bizonytalan. (Amúgy 5-en vagyunk barátok, az egyik sértegetett)

Várost nem mondok hol lakok, de utálok itt élni. Semmi lehetőség, kicsi, élettelen, unalmas, gagyi és itt csak kb rossz történt velem, hiszen itt születtem, itt váltam depisé.

Barátaim nincsenek, magányos vagyok. De vannak online barátaim, akiket szeretek, de nem tudom.. nem pótolja a valós emberi kapcsolatokat. Pótolhatná, hiszen találkozni lehetne de 390km és 270km nem a szomszédban van. Legközelebbi is 113km.

Járok pszichológushoz. Antidepresszánsokon nem akarok élni, azt hazudom, hogy szedem, szociális problémát nem javítja, pedig ezért járok.

Mikor Budapestre vagy amikor nagy távot, Nyíregyházára mentem ott jól éreztem magam. Láttam a pezsgést, és hogy itt vannak közel az internetes barátok...

Mit gondoltok? (Amblokk az egészről)



2022. máj. 16. 17:19
A kérdező szavazást indított:
Segíthetne
Nem segítene
12 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, most kelltem, alig látok.
2022. máj. 16. 17:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert sajnos amíg minimum egy érettségid nincs, addig “Javasolt” anyádat eltűrnöd. Érettségi után pedig nézz egy olyan okj-képzést, ahol van ösztöndíj vagy valami esti sulit. Keress mellé akár, mint most egy diákmunkát és lépj le szerintem.

Pszichológusos dologhoz: soha ne egy szakembertől várj megoldást, hanem magadtól! Ő csak irányt mutat, de neked kell tudatosan jobban lenned.

Barátaidhoz: neked szintén tenned kell a baráti kapcsolatok ápolásàhoz is! Ha az egyik cseszeget, beszéld meg vele, vagy hanyagold.

2022. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

17.

Érettségiig anyuval leszek, utána elköltözök innen másik városba, lehetőleg jó messze, és megszakítom ezekkel a kapcsolatot, csak éljem már meg azt a napot.

Próbáltam azzal megbeszélni, sajnos nem használt...

2022. máj. 16. 18:51
 4/4 anonim válasza:

A környezetváltozás csak ideig óráig segít, pár hónapig izgalmasak az új dolgok, de aztán rá jössz hogy mindenhol ugyanolyan emberek vannak, és te sem változtál. Egy anyával való rossz kapcsolat mindenre rányomja a bélyegét. Én már csak tudom lassan 30 éves fejjel.

Kamasz koromba volt több öngyilkossági kísérletem, gyógyszereken éltem. A környezetem meg csak annyit tudott mondani hogy hisztis picsa vagyok aki jó dolgában nem tudja mit csináljon. Nőljek már föl.

Aztán sikerült is felnőni miután anyám kib@szott otthonról, és muszáj volt valamit kezdeni az életemmel.

Új környezet, új emberek, és én is próbáltam változni, de legbelül maradtam az aki voltam.

De nyugi. Jobb lesz idővel. Sok mindent megtanulsz elviselni. És ami régen depresszióssá tett csak egy jó emlék marad.

Hogy de jó hogy régen csak emiatt voltam szarul. Mennyivel egyszerűbb volt.

De aztán a munka és a megélhetés miatta szorongás leköt majd annyira hogy el felejted a rossz gondolatokat. Az élet szép csak meg kell tanulni lebegni a szarban.

2022. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!