Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax szedése fokozhatja a...

Xanax szedése fokozhatja a depressziót? Mit lehet szedni helyette?

Figyelt kérdés

Másfél éve szedem, előtte inkább a súlyos pánikrohamok voltak jellemzőek. Bár már akkor is depressziós voltam

Másfél éve átváltott abba hogy nem tudok kikelni az ágyból, nem akarok enni, nem érzek semmit.

Ezt okozhatja a xanax? Elég rendszertelenül szedem



2022. máj. 17. 21:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem a gyógyszertől van.
2022. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Ez igenis lehet a gyógyszertől. Először meg kellene próbálni elhagyni a Xanaxot, helyette növényi alapú nyugtatót szedni a pánikrohamaid ellen, bár az igazi megoldás antidepresszáns lenne ha ragaszkodsz a gyógyszerhez.
2022. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Xanaxot kizárt hogy elhaygjam.. max mast szedni helyette.

Antidepit nem akarok, mar próbáltam. Nagyon rossz volt.

Régóta vannak depresszív rohamaim, de most konteran nem tudok enni, vagy kikelni az ágyból.. olyan mintha 200 kiló lennék

2022. máj. 18. 10:56
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem a Xanaxtól van, de ha nem szedsz antidepit ne várj nagy csodát.
2022. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul lettem tőle, mintha drogoztam volna. Soha többe nem merem beszedni
2022. máj. 18. 23:43
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem csak egy antidepresszáns létezik a gyógyszertárban. Idővel ha készen állsz érdemes lenne esélyt adni egy másiknak is, kérdező.
2022. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Őszintén az is a helyzet hogy nekem ez a langyos tócsa amiben másfél éve fetrengek, meg úgy is hogy közben nagyon rossz, meg mindig jobb mint a panikrohamok… az a poklok pokla. A folyamatos szorongás majd abból depresszió majd abból a pánikroham… kegyetlen állapot éveken keresztül

Most annyi a vágyam hogy aludhassak es ezt meg is kapom. Nincsenek szorongató panikrohamok. Felek már kijönni ebből az állapotból.

2022. máj. 19. 11:42
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem a gyszer okozza. Nagyon sokféle antidepresszáns van, ami jó pánikra és depresszióra is. Ha az egyiktől rosszul vagy, nem biztos, hogy egy másiktól is.


Melyiket próbáltad?

2022. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
A rendszertlen szedés alatt mit értesz? Vannak más nyugtatók is (pl Rivotril), de ha az egyik depressziót okoz, akkor a másik is. Szerintem nem a Xanax okozza.
2022. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Scippa, lamolep… rosszul vagyok tőlük
2022. máj. 22. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!