Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem, már nem tudok...

Mi van velem, már nem tudok kiigazodni rajta?

Figyelt kérdés

A szorongással van problémám. Kb 1,5 éve. Ez alatt az idő alatt voltak rosszabb és jobb időszakok. Volt olyan is, hogy az utcára alig mertem egyedül kimenni, mert szorongtam, ideges voltam a tömegközlekedéstől is, attól, ha valahol sokan voltak vagy tömeg volt. Jó, a hatalmas tömeget korábban sem szerettem, de most más volt. Alapvetően a hangulatom is romlott, nem lettem depressziós, de többször volt rossz kedvem, és ehhez hozzá jöttek a hangulatingadozások, hogy mondjuk egyik nap elvoltam, nem igazán voltam ideges, lelkesebb voltam, több motivációm volt, a másik nap meg nem volt kedvem semmihez, feszült voltam, rossz hangulatú, pedig semmi nem történt.

Ez most már ennyire nincs jelen, a mindennapi teendőimet elintézem, lemegyek a boltba, postára, könyvtárba, plázába, fodrászhoz, elmentem iskolába stb., eleinte csak a környéken mertem mozogni, most már kicsit messzebbre is el merek menni, de teljesen egyedül még mindig nem szeretek csak úgy sétálgatni. Tudom, hogy ez rossz, de így ha egyedül vagyok, nem is sokat mozdulok ki.

És rengeteget vagyok egyedül, ami most nálam egy átmeneti időszak, ez nem lesz mindig így, de még őszig el fog tartani.


Most kb áprilistól kezdve javulást éreztem. Heteken keresztül vagy több mint egy hónapig nem volt kifejezetten rossz kedvem, jobban voltam, újra elkezdtem normálisabban enni (a szorongás fő fizikai tünete nálam az étvágytalanság), áprilisban voltak a suliban ilyen próba érettségi szerűk, szóbeli vizsgák és nagyon örültem, mert csak nagyon-nagyon minimális izgulás volt bennem. Máskor pedig tiszta ideg voltam vizsgák előtt. A rendes érettségit sem paráztam annyira túl, mint ahogy gondoltam, csak vasárnap este kezdtem el rendesebben izgulni és amint bent voltam a teremben, elmúlt, a többi nap meg teljesen laza voltam. A tömegközlekedéssel is nagyjából sikerült megbarátkoznom.

Reggelente korán felkeltem magamtól, energikusan, jó kedvvel.


Erre most kb 2 napja már megint szomorú vagyok, lusta, nincs kedvem semmihez. Csak fetrengek, netezek. Tegnap többször is elsírtam magam, a pontos okát nem tudom, de nem érzem jól magam. Lesz még egy írásbeli vizsgám is, kicsit ideges vagyok amiatt is, nem értem miért. Meg tudat alatt szerintem a szóbelik is frusztrálnak.

Megint keveset eszem, kezd rumli lenni körülöttem (ilyenkor nem nagyon foglalkozom ezzel). Rengeteget kattogok a jövőmön is, hogy mit fogok csinálni, hogyan lenne jó, mi lesz stb. Ezek egyetemmel, költözéssel, munkával kapcsolatos dolgok és olvastam/tudom, hogy a változások stresszornak számítanak, nekem pedig a közeljövőben rengeteg változás, új dolog lesz majd az életemben és félek, hogy ezek majd tovább rontják a mentális állapotom és valami komolyabb szorongás vagy komolyabb probléma alakul majd ki.


19l



2022. máj. 18. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a magány, egyedüllét okozott ilyet .
2022. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Voltál már pszichológusnál? El kellene menned, de ha nem akarsz, a patikában recept nélkül árulják a Valeriana relaxot, fontos, hogy relax legyen, mert az nappalra való, teljesen enyhe, ezt szedd egy darabig. És ne úgy válassz majd egyetemet, munkát, hogy mennyit lehet keresni vele, hanem hogy mennyire szeretnéd csinálni a szakmát.
2022. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szakma már rég megvan, érdekel, lelkesít, csak inkább külföldre mennék mégis, ami megoldható, a nyelvet is tudom és meg tudom még jobban tanulni, csak ugye plusz stressz, macera, de hosszútávon előnyösebb. Itt nem tudnék normálisan megélni belőle.
2022. máj. 19. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Magnézium+B6.


Külföld: gyakorold az utazást, 1-1 hétvégére, pár napra utazz el, majd vissza. Szokni kell, úgy könnyebb.

2022. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!