Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azért, mert beszélgetek a...

Azért, mert beszélgetek a hetemről, napjaimról a pszichológussal, attól miért fog elmúlni a szorongásom?

Figyelt kérdés
Szociális szorongásom van. Elkezdtem járni pszichológushoz, és eddig mindig csak arról beszéltünk, hogy mit csináltam azon a héten, mik történtek velem. Miután átbeszéltük kb egy óra alatt a történteket, hazamegyek és ennyi. De ettől miért múlna el a szorongásom? Vagy hol függ össze a kettő? Nem igazán értem.
2022. máj. 18. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Érzel eddig változást?

Amúgy azért, mert így van esélyed arra, hogy kibeszéled magadból azt, ami a szorongásodat okozza. Lelkileg egészséges ember nem szorong. A szorongást valami okozza. Megszokás, mert tán a szüleid is szorongtak vagy legalább az egyik közülük, tán magad sem tudod, hogy miért szorongsz, ráadásul ha még csak most kezdted a terápiát, akkor még csak "bemelegítetek", feltérképez téged, hogy mi érdekel, mi fog téged meg, hogy megismerjen, és amúgy már attól is kevésbé kell, h szorongj, hogy egyáltalán beszélsz, hiszen azzal, hogy beszélsz, máris több levegőt veszel, mintha csak némán bambulnál magad elé vagy a képernyőre pl...

2022. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!