Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha Borderline zavaros vagyok,...

Ha Borderline zavaros vagyok, akkor pszichiátriára kerülök?

Figyelt kérdés
Vagy mi történnr velem, ha erre diagnosztizálnának?
2022. máj. 20. 16:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
65%
Én is mentálisan beteg vagyok, de nem kerülök pszichiátriára. Bár amilyen durva dolgok jutnak eszembe, akár pszichiátria zárton is lehetnék. De szedem a gyógyszereket, van magán pszichiáterem és ennyi. Te sem kerülsz oda.
2022. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Felejtsd el ezt a diagnózist.
2022. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem kerülsz. Gyógyszert vagy terápiát vagy mindkettőt javasol az orvos.
2022. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is felejtsd el ezt a hülye megbélyegzést.


A mai világban érzelmileg labilisnak lenni teljesen érthető.

2022. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
nemv agy borderlinos. Az egy kőkemény mentális betegség, nem az, hogy most jajj rossz kedved van meg indulatos vagy meg ilyen majomságok.
2022. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

#2 és #5: A borderline nem "kőkemény" mentális betegség, hanem személyiségzavar, és nem mindenkinél egyforma, léteznek enyhébb és súlyosabb esetek is.

Akinek egy ilyen kérdésre az első reakciója az agresszív késztetés, hogy invalidálja a kérdezőt ("nem is vagy borderline-os, csak majomkodsz stb.), azzal valami komoly gond van.

2022. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, aki érzelmi vagy mentális problémával is képes a normális életvitelre, tehát ellátja a feladatait, dolgozik vagy tanul, gondoskodik magáról, és nem veszélyes se másra, se önmagára, azt nem fektetik be pszichiátriára.

A borderline diagnózis önmagában nem indokolja a kórházi kezelést. A felnőtt lakosság kb. 2%-a borderline valamilyen mértékben. Ha mindenkit befektetnének, összerogyna az egészségügy.

2022. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Bekerülésre az adhat okot, ha öngyilkossági késztetésed van és bizonytalan, hogy ezt kontrollálni tudod. Ez az én orvosom kritériuma. Önmagában öngyilkossági késztetéssel nem küld be.


Más orvos lehet szigorúbb és már halálvággyal is beküldhet.


Ezen kívül talán az adhat okot, ha ambulánsan nem sikerül jobb állapotba hozni, hol túladagolod amit felírt, hol nem szeded.


Nagyon dühöngő, agresszív állapot is okot adhat kórházi kezelésre.

2022. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
#6 Vajon ez amolyan büntető lepontozás volt, vagy érvek is volnának mögötte?
2022. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

#9

Hülyeségeket mondasz és kész. Jó hogy lepontoznak.

2022. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!