Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás ellen mit lehet tenni?

Szorongás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom azóta szorongással küzdök. Eddig túlságosan nem zavart a dolog, mert nem igazán lehet látni rajtam a dolgot, nincsen semmilyen látható tünete. Maximum annyiban nyilvánult meg a dolog, hogy erősen izzadt a tenyerén, de semmi más nem volt. Tehát elég jól titkoltam, ha éppen rám is tört a dolog.


Az utóbbi hónapokban azonban emésztési problémáim lettek. Elmentem orvoshoz velük, de eddig még nem sikerült megállapítaniuk mi okozza, még tartanak a vizsgálatok. Igazából az lenne a problémám, hogy azóta ha elmegyek valahova társaságba mindig ezen jár az agyam. Folyamatosan arra gondolok, hogy mi lesz ha itt is előjönnek a problémáim, mi lesz ha hasmenésem vagy hányingerem lesz itt hirtelen? És emiatt elkezdek szorongatni, ami általában ahhoz vezet, hogy ténylegesen elő is jönnek ezek a problémák akkor.


Ezzel mit lehetne kezdeni? Nagyon zavaró és emiatt már nagyon elhanyagoltam a barátaimat, meg ismerőseimet mert féltem, hogy rosszul leszek ha társaságba megyek.



2022. máj. 21. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán oszd meg a problémádat olyan barátaiddal, akik emiatt nem fognak lenézni. Így csökkented a benned levő feszültséget.
2022. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudod magad megoldani,arra való a pszichológus. A gyomrodat se magad vizsgálod.
2022. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a pszihológust, hátha segíthet neked ebben , ha mégsem akkor ajánlom a baráti/család segítségkérését. Nagyon sokat tudnak segíteni. De lehet a családi/baráti támogatás mellet pszihológussal együtt értek el eredményeket
2022. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!