Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, szoc fóbia, pánik?

Szorongás, szoc fóbia, pánik?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és már óvódás korom óta kb mindig szorongok,ha emberek közé kell mennem, szerintem részben a piszkálások, kiközösítések és megfelelési kényszer miatt. Ha kilépek a kapun, telefonálnom kell, akkor is. Órákon is van, hogy csak úgy ok nélkül rámtör a szorongás, kipirulok, elkezdek izzadni, ezek miatt pedig pánikolni, hogy másnak feltűnik. Azért sem értem, hogy miért van, mert nem idegenek között vagyok, másrészt nem igazán érdekel más véleménye (legalábbis jelentőseb kevésbé, mint régen), de valahogy mégis előjön. Ez a szorongás-izzadás- kipirulás-pánik kombó egyre többször van mostanában és egyre jobban zavar.


Egyre gyakrabban van rossz kedvem úgy általánosságban, meg ezek miatt is, plusz összegyűlt több egyéb stresszforrás most az életemben, amik így együttesen nem tesznek túl jót. Néha, amikor nagyon sz@r kedvem van, olyan dolgok is megfordulnak a fejemben, amit tudom, hogy jelenleg nem tennék meg, mert olyannal csesznék ki, akikkel nem akarok, másrészt tudom, hogy akkor mindent elveszítek, akit/amit szeretek, nem csak a rosszat.


Tervezek elmenni pszichológushoz. Aki hasonló cipőben jár/járt, annak segített? Elég volt önmagában a pszichológus, vagy gyógyszeres kezelés is volt? Eddig nem akartam gyógyszereket, de már ott tartok, hogy tőlem aztán jöhet az is, csak javuljon a helyzet, mert ez így már nem állapot. Pár év alatt ebbe beleőrülnék szerintem, mert már most is rosszabb a helyzet, mint pl 1-2 éve volt.


Bármi tapasztalatot szívesen fogadok, ami a témába vág.


Köszi!



2022. máj. 21. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Igen. Pszichologus segíteni fog, ha szükséges tovább küld pszichiáterhez, aki ír fel gyógyszert, ha szükséges.

Viszont teljesen sose fog elmulni. Mindig ott lesz a szorongás csak meg kell tanulni vele együttélni és megtanulni irányítani az érzéseid. Nem pánikolni, hanem eldofadni a szorongást. Próbáld azt mikor rád jön, akkor mond magadba "gyere szorongás nem félek tőled"


Sajnos nem találkoztam, olyan emberrel, akinek teljesen sikerült legyőznie.

2022. máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is, sajnos nagyon sok ember küzd ezzel, ez a szorongás egy modernkori betegség, szinte napról-napra exponenciálisan nő a szorongók száma, ebben nagy szerepe van a médiának is.

Nekem a pszichológus nagyon sokat segített, a gyógyszereket egyáltalán nem tanácsolom (nekem még rontott is a helyzeten), a lelki problémákra, nem a gyógyszerek valók.

A pszichológus biztos segíteni fog, hosszútávon pedig az fogja végérvényesen kiirtani a problémát, ha radikálisan változtatsz az életeden, folyamatosan ki kell lépned a kompfortzónádból, mindig meg kell lepned magad valamivel, adnod kell magadra. A legfontosabb pedig, hogy légy őszinte magadhoz, ki kell mondanod mindig az érzéseidet, ha magadban tartod a sok negativ energiát, akkor az szorongás formájában fog előjönni.

Egyébként teljesen ugyanabban a cipőben vagyunk/voltunk én szerintem már túl vagyok rajta.

2022. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 22. 15:09
 4/5 A kérdező kommentje:

Járok pszichológushoz és úgy érzem, hogy már sokat segített.


Ha bárki hasonló cipőben jár, vagy csak valami problémája van, amit egyedül nem tud megoldani, ne gondolkozzon, hanem menjen pszichológushoz. Már bánom, hogy nem mentem hamarabb, könnyebb lett volna, de jobb később, mint soha.

2022. júl. 3. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:

4

Nagyszerű, csak igy tovább! :)

2022. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!