Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néha úgy érzem mintha több ember lennék. Van amikor szeretek valamit csinálni máskor meg egyszerűen rühellem és nem értem mit szeretek benne. Egyik alkalommal például panikrohamot kapok egy bogártól, legközelebb meg csak lazán lecsapom a kezemmel. Van olyan, hogy egyik pillanatban jó kedvem, nevetek, majd a következő pillanatban elhallgatok és úgy érzem nincs értelme élni.


Folyamatosan túl vállalom magam, mert mások elismerésére vágyom. Emiatt sokszor vagyok fáradt és azt akarom, hogy legyen vége a sok feladatnak. Viszont ha nem vállalok el annyi mindent unatkozok, semmi sem köti le a figyelmem. Ilyenkor szeretek csak fetrengeni és egy képzeletbeli életbe menekülni, de nem szeretem ha közben megzavarnak úghogy ezt csak este tehetem. Ezért általában a holmijaimat pakolom sorba, amire gyakran azt mondják, hogy mániás. Emellett azt is megfigyeltem, hogy ilyenkor kényszeresen idétlen hangokat adok ki, vagy furcsa mozdulatokat teszek.


Egy ideje azt is gyanítom, hogy asperger-szindrómám is van, mert észrevettem, hogy ha valakivel beszélek kellemetlennek érzem a szemkontaktust, ezért lefelé nézek, a padlóra, de amikor meg úgy érzem, hogy valakinek a szemébe kell néznem szerintem túl hosszan bámulom. Nagyon ragaszkodok a szabályokhoz (viszont néha meg egyáltalán nem érdekelnek a szabályok). Az inteligenciám viszont jóval az átlag felett van, az empátia pedig szinte teljesen hiányzik belőlem.



2022. máj. 21. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez inkább borderline szindrómának tűnik, de nem vagyok szakember, ám azt tudom, hogy arra jellemző a szélsőségességek között való ingadozás.


Keress fel egy szakembert, pl. a háziorvosodon keresztül pszichológust vagy iskolában, ha még odajársz.

2022. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel szakembert, ő tud csak diagnózist felállítani.
2022. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Diagnosztizált aspi vagyok. Nem igaz, hogy nem tudunk mások szemébe nézni és hogy képtelenek vagyunk az empátiára
2022. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is aspergeres vagyok, hármassal egyetértek.


Ez a szemkontaktusdi ez csak annyiból áll, hogy nekünk amikor nagyon gondolkodunk, akkor nem nézünk a másik szemébe amikor hozzá beszélünk. De ha észrevesszük, akkor rátudunk nézni a másikra. A szemeibe... Csak alapvetően ez nincs meg ösztönösen. Nem feltétlen fogunk mindig a szemedbe nézni a teljes beszélgetés során.


#1

Az Asperger erős hangulatingadozást tud okozni, de csak akkor ha rossz a környezet. Egyébként az érzelmi reakciók nem feltétlen koherensek.

2022. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!