Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már régóta öngyilkossági...

Már régóta öngyilkossági gondolatok gyötörnek!Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mielőtt bármit írnék magamról kérlek ne ítéljetek el és csak egy kicsit is próbáljátok megérteni...köszönöm!Szóval 17 éves középiskolás fiú vagyok,akit kb.5-6 éve folyamatosan öngyilkos hajlamok gyötörnek.Úgy érzem hogy az utóbbi pár évben mintha el lennék átkozva.Az egész talán ott kezdődött amikor anyám elhagyott minket és rá pár hónappal később meghalt a keresztapám akit nagyon nagyon szerettem.Bármibe belekezdtek mindig kudarcot vallok és ezáltal csalódást okozok magamnak és másoknak is.Úgy érzem,hogy a szüleim semmiért sem lehetnek rám büszkék semmit sem értem még el az életben.Soha nem volt barátnőm,de még lány se aki egyáltalán szóba állt volna velem,pedig nem tartom magam egy csúnya srácnak.Van egy két haverom az osztályba,de igaz barátom még soha nem volt.Olyan rossz átélni hogy az osztálytársaim egész héten a hétvégi bulit tervezik ide mennek oda mennek én meg egész hétvégén csak a számítógép előtt ülök és telefonozok.Saját húgom vágja nap mint nap a fejemhez hogy egy szerencsétlen nyomorék vagyok akinek nincsenek barátai és ez nagyon rosszul esik.Unalmas az egész életem nem számíthatok senkire.Jelenleg csak az álmaim tartanak életben,de nem vagyok benne biztos hogy sokáig bírni fogom ezt az életet.A hab a tortán hogy jelenleg bukásra állok matekból úgy hogy egész középiskolába 4 egész fölött volt az átlagom minden tantárgyból és ha megbukok akkor 9dikes lennék újra azt pedig nem akarom.Kétségbe vagyok esve és néha úgy érzem hogy jobb lenne meghalni.Kérlek segítsetek!
2022. máj. 21. 23:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17 éves vagy és kilencedikes? Az hogy lehet?
2022. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szia félre értetted!Jelenleg 11dikes vagyok de ha nem adj isten év végén megbuknék matekból akkor újra 9dikes lennék
2022. máj. 21. 23:22
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

No: 1. Azzal, hogy 17 évesen nem volt még barátnőd, egyáltalán nem vagy egyedül, nem ritka dolog.

2. Hogy nehezen barátkozol, az sem egyedülálló dolog, mindenképp lehet így élni, de lehet fejleszteni is a dolgot. Azt, hogy a mai tizenéves bulikról lemaradsz, egyáltalán ne bánd... Próbálj eljárni más korosztályos társaságba (sport, valamilyen hobbi, gyülekezet) ott is találhatsz barátokat.

A húgod még kis kamasz, aki élvezi, ha kötekedhet a testvérével.

Ha vannak álmaid, azok megvalósításán dolgozz, és ne a negatív dolgokon pörögj. Most konkrétan koncentrálj a matekra. AKár kérj segítséget egy jó matekostól a suliban, így még barátot is találhatsz.

Fel a fejjel!

2022. máj. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Na ezt én se értem, 2 osztályt nem bukhatsz vissza. A legrosszabb esetben is csak 10-es lehetsz.
2022. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem értem milyen iskola az, ahol 2 osztályt visszadobnak bukás esetén....
2022. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

3mas köszönöm szépen!

4es amikor 2019ben középiskolás lettem akkor a mi évfolyamunkban bevezettek egy ilyen a tanárok szerint is értelmetlen szabályt.Magyarul ha 12dikbe buksz meg az gáz mert akkor is 9diktől kell újra járnod a középsulit persze ha nem mész el dolgozni.Hidd el járt már így pár osztálytársam.Volt aki itt maradt 9dikbe és olyan is aki elment dolgozni

2022. máj. 21. 23:29
 7/22 anonim ***** válasza:
Válts sulit, ez nonszensz.
2022. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ez Magyarország?
2022. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már rajta hogy sulit váltok.Mondhatni még ez se jött össze a mi évfolyamunkon kívül mindenki kap ösztöndíjat csak mi nem.És akkor még ez is...Vicc az egész
2022. máj. 21. 23:41
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ilyen szabály nincs. Aki megkapta a 9.-, 10.-, 11.-es bizonyítványát az nem kerülhet vissza oda. Ez jogszabály.

2022. máj. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!