Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy az iskolai...

Lehetséges hogy az iskolai bántalmazás miatt lett olyan mértékű szociális fóbiám, hogy csak emiatt képtelen vagyok egy kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Ugye az iskolai cikizés a fő indok arra hogy valakinek szociális fóbiája legyen

Az enyém nagyon súlyos. Annyira hogy soha nem lennék képes együtt lenni valakivel. Nézem az embereket és nem értem hogy hogy képesek lefeküdni egymással.

De más területem is kijön. Inkább éhezem, csak ne kelljen rendelni kaját, vagy lemenni a boltba; emberek közé.

Csak nagyon kevés fizikai kontaktusom volt férfiakkal, de azokat is nagyon szégyellem utólag.

Volt többször is hogy megdermedtem, ha valaki hozzám ért. Azóta is undort érzek.

Több minden miatt is bántottak, több gyerek is és emlékszem hogy én nem reagáltam, csak átnéztem rajtuk. De azt tudom hogy egy semminek éreztem magam, nem is éreztem magam embernek, miközben többen összefogva gúnyneveken hívtak. Ez már 15 éves sztori de még mindig bánt

Olyan gondolataim vannak, hogyha valaki megdicsér, az milyen ciki neki, mert nem tudja hogy egy meggyötört, bántalmazott embert dicsér, akit a menők cikiztek és hogy ez milyen ciki neki.

Lehetséges hogy csak emiatt lettem ennyire szociális fóbiás?

Még mindig gyűlölöm őket és ha igaz hogy csak miattuk lettem ilyen, akkor bosszút kell állnom bármi áron.

Pár év cikizés tönkretette az egész életem.

2 bántalmazóm szó szerint a világ 2 egyik legrondább embere, mégis évek óta van kapcsolatuk. Nekem meg soha nem volt és nem is lesz



#depresszió szociálisfóbia bántalmazás szorongás
2022. máj. 22. 02:06
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Te is cikizd vissza a két bántalmazót,hogy milyen csúnyák,mert megérdemlik,mert veled is ezt csinálták.
2022. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős nagyon is , de őszinte leszek ami egyedül segítebi fog az jó pár megbízható kapcsolat. Keress olyan barátokat pl munkahelyről akikben tudod hogy megbízhatsz és tudatosítsd magadban hogy nem minden embger gyökér, altálában ilyen csak az emberi természet de mindim vannak kivételek.

Nekem igazán az első komoly kapcsolatom segített nagyon sokat, főleg hogy ennyi időt tölthettem egy emberrel aki tényleg megérdemi. Egyébként az ember utálatom nekem se fog elmúlni sajnos...

2022. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Pszichoterápia segítene feldolgozni, és szociális fóbiára is jó. Lehet, hogyEMDR technikát is érdemes lenne megpróbálni.
2022. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, aki beutal pszichológushoz, de ne egy hét alatt várj eredményt, hanem sokkal később. Fontos, hogy a legnagyobb mértékben kitárd a lelked előtte, azt is mondd el neki, amit (TE) lényegtelennek tartasz. Ő majd kiválasztja, hogy mi a lényeges.
2022. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Voltam már klinikai szakpszichológusnál. Hát semmire nem mentem vele

Nem id értem mi értelme van a terápiának. Senki nem tudja visszaforgatni az időt és megváltoztatni a dolgokat

2022. máj. 22. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megváltoztatni a múltat. Az már elmúlt, helyette a jelenre és a jövőre kellene fókuszálni, ami még lehet jó, ha nem adod fel és teszel érte (ebben segít a terápia (és nem 1-2 alaklom után)).
2022. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, mi, iskolai bántalmazottak, egy csoport vagyunk, akiknek az egesz hátralevő elete tönkre lett téve és az lenne a legokosabb ha véget vetnénk neki. Plane hogy nem ertem hogy miért hagytam és miért nem mentem neki a retkeknek…
2022. máj. 23. 03:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Terápia segíti a feldolgozást és szoc fóbra is jó. Azzal már nem tudsz mit kezdeni. A kialakult betegséged viszont tudod kezeltetni, hogy elmúljon. Épp ez lenne a lényeg. Az, hogy jobban legyél.


Ha elüt egy autó és eltörik a lábamm, nem otthon kesergek, hanem elmegyek begipszeltetni.

2022. máj. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy lábtörés 1000x kevésbé traumatikus mint ami velem történt. De ezt is csak az értheti akit rommá aláztak 13 évesen
2022. máj. 23. 03:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezért kell szakemberhez fordulni.
2022. máj. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!