Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus segíthetne az...

Pszichológus segíthetne az incelségemen?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, és kiderül.
2022. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ha fektetsz energiát az önismeretbe és szakember segítségével jól haladsz akkor előbb-utóbb feloldónak azon traumáid amik miatt sikertelen voltál eddig.
2022. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek a 2. hozzászólóval.

Egyébként már azzal (is) sokat segítenél önmagadon, ha nem sorolnád magad egyfajta csoporthoz, mert "ez a tudat" már önmagában is bekorlátozhat.

Sokféle utat-megoldást tud mutatni a pszichológus a problémáidra.

2022. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as:

Egyébként elgondolkodtató amit írtál. Ugyebár az incel közösség eredeti célja az egymás megsegítése, egyfajta problémmegbeszélő. Csak hát sajnos elment a terrortámadások, a nőgyűlölet, az utálkozás irányába.

De vajon, ha az eredeti segítő jelentése lenne még mindig, akkor a közösségbe való hovatartozás tudna pozitív lenni?

2022. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, leveszi a ruhádat és előveszi az ostort. Élvezni fogod...



Ja nem.

2022. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hátrányos helyzetnek tartott közösségben a segítőkészség átmegy egyfajta önsajnálatba ("hát cimbora ez van, nekünk ez jutott", "születni kell a sikerre", "a nők csak az ilyen-olyan-amolyannal jönnek össze, velünk nem") és ez képezi a csoport-identitást, az visszatarthat mindenkit, aki ezen nézetekkel azonosul.
2022. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűbb az önsajnálat mint tenni ellene. Kérdező, lépjél ki a komfortzónádból, mélyedj el magadban, miért nem kellesz a nőknek. Ha rájöttél, jöhet az önfejlesztés, barátkozás, próbálkozás.
2022. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ugye olvastam korabban onfejleszto konyveket, csak nem hiszem hogy sokat fejlodtem volna.
2022. máj. 24. 14:16
 9/15 Naive válasza:
100%
A sport, vagy kondizás is önfejlesztés. Én 20 éves koromig incel voltam (bár akkor még nem hiszem, hogy létezett ez a kifejezés, internetem sem volt még). Abszolút a külsőmnek tudtam be a dolgot, és úgy voltam vele, hogy a fejemen nem tudok változtatni, hát legalább a testem legyen lehetőség szerint jó. Egy dolog, hogy jobban nézel ki, de amikor látod magadon a fejlődést, és főleg mikor a környezeted is elkezdi szóvá tenni, az rengeteget dob az önbizalmadon, ami többet nyom a latban a csajoknál, mint hogy hogy nézel ki. Nem kondiba jártam, otthon esténként 30-40 percet edzettem (fekvőtámasz, felülés, egykezes súlyzók), de azt minden este éveken át.
2022. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezeket én is csináltam majd most már megint neki kezdek és kitartóan folytatom a napi edzéseket, szorongás oldásnak kiváló lesz, mint ahogy az szokott lenni nálam.
2022. máj. 24. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!