Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáriára bekerüléskor...

Pszichiáriára bekerüléskor van valami eljárás, amit nem lehet kikerülni?

Figyelt kérdés

Felvételkor megmotoznak? Miket vesznek el? Van valami jogi következménye, lenyomata? Ha önkéntesen megyek be öngyilkossági gondolatokkal (nem mentővel), és együttműködő vagyok, akkor is leszedálnak és kikötöznek? (Elsősorban gyermek- és ifjúsági pszichiátriai érdekelne)

Esetleg ha van valami jó tanácsotok, szívesen fogadom:)



2022. máj. 24. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azért egy pszichiátria nem olyan, mint egy börtönt, főleg a gyermek pszichiátria...annyi, hogy azokat a dolgokat, amikkel magadnak, vagy masnak tudnál ártani (kés, olló, öngyújtó stb.), azokat elveszik.
2022. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

2002-ben voltam pszichiátrián, depressziós voltam, öngyilkos is akartam lenni, saját elhatározásból feküdtem be.

Nem motoztak meg, nem vettek el tőlem semmit, jogi következménye nincsen, a betegéletutadban benne lesznek a leleteid, nem szedálják le azt, aki együttműködik, nem is kötözik ki. Én nyílt osztályon voltam, ott egyébként is azok vannak, akik belátják, hogy betegek és segítséget kérnek.

Jó tanács: ha kapsz antidepresszánst, szedjed a doktorod utasítása szerint, segíteni fognak, jobban leszel, képes leszel elgondolkodni azon, hogy mit csináljál másképp, hogy az élet szép oldalát is észrevedd idővel.

2022. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
Azért veszélyes eszközök nyilván nem lehetnek nálad. De amúgy nem börtön, és az ottani dokik segítenek kitalálni neked mire lehet szükséged. Biztosan lesznek egyéni és csoportterápiák, szükség esetén gyógyszerek.
2022. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!