Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebben az esetben mennyire...

Ebben az esetben mennyire helytálló, hogy vannak negatív érzéseim is?

Figyelt kérdés
29/F vagyok. Egész életemet egy falun lakva éltem le, a szülői házból sose költöztem el. Ingázva jártam egyetemre a közeli városba, amihez jobban kötődöm, mint a szülőfalumhoz. Egy pár év munkanélküliség után visszamentem az egyetemre, nem oktatói pozícióba, de irodába dolgozni. Az egyetememhez is kötődök valamelyest. Az itt eltöltött munkaévek alatt voltak nagyon lehetetlen helyzetek is, a kiégés határán is voltam, több kollégám a kiégés miatt ment el a részlegről. Helyben a szakmában nincs sok lehetőség, így ha ezen a környéken képzelném el a jövőmet, körülbelül erre a munkahelyre kellene támaszkodnom. Jelenleg jól megvagyok a helyemen, de nem tudom meddig lesz így, nem akarok itt beragadni sem, vagy azt sem, hogy, amikor mégis váltanom kellene, ne legyen lehetőségem semerre se menni. Februárba viszont jelentkeztem mesterképzésekre Budapestre. Valamelyest szeretem Pestet, például a metróért, és a villamosért teljesen odavagyok. Lehetnének ott új emberi kapcsolataim, tanulhatnék új dolgokat, és várhatna sok új dolog is rám. Vannak napok, amikor tök lelkes vagyok, hogy na majd megyek Budapestre. Máskor viszont meg tök szomorú, hogy el kellene hagynom a lakhelyem, hogy nem sikerült bekerülnöm abba a városba, ahol jelenleg is dolgozom. Hogy vannak dolgok, amik nem jöttek össze. Jogos-e, ha megélem a szomorúságot is? Anya szerint, csak a jóra kellene koncentrálnom, és akkor eszembe se jutna szomorúnak lennem. Sajnos szerintem tényleg hajlamos vagyok az önsajnálatra. De én azt gondolom, hogy a negatív érzéseimet, hogy szomorú vagyok, azt is ugyanúgy jogom van megélni, és nem szabad elnyomni, elfojtani magamban. Mennyire van igazam szerintetek?

2022. máj. 24. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne? Miért ne lehetnél szomorú, hogy elhagyod azt a várost, amit szerettél és megszoktál? Ettől még várhatod a Budapestre költözést. Mivel ez egy ismeretlen terület, ezért az is természetes, hogy szorongsz a változástól. Attól, hogy szeretnénk valamit, nem biztos, hogy 100%-osan pozitív érzéseket vált ki belőlünk. Az sem biztos, hogy ha már ott leszel, akkor csak és kizárólag boldogságot érzel majd. Mindennek két oldala van. Ha hiányzik majd a jelenlegi lakóhelyed, az azt jelenti, hogy azt is szeretted, kötődsz hozzá. Nem kell csak és kizárólag a jóra koncentrálni, de bizakodva nézz a jövőbe, hogy több pozitívumot hoz és több lehetőséget ad, ha elvégzel egy mesterképzést, mintha a jelenlegi városodban maradnál és kizárólag egy munkahelyre korlátozódnának a lehetőségeid.
2022. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!