Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ez ellen tenni?

Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon félek sőt rettegek attól, hogy rosszul leszek nyilvános helyeken attól, hogy mások látják.

Minden nap van valami bajom amire rákeresek az interneten azért, hogy megnézzem mit lehet ellene tenni de közben azt is megnézem milyen betegség okozhatja az adott tüneteket.

Mielőtt megyek valahova magamat figyelem, hogy érzem magam és mivel ideges is vagyok ezért arra jutok, hogy rosszul vagyok nem merek vagy csak nagyon nehezen menni. Félek attól, hogy elhányom magam mások előtt, hogy elájulok, hogy akaratlanul valami olyat csinálok amivel kínos helyzetbe hozom magam pl. akaratlanul kimondom amit gondolok, megőrülök stb. Bár ezek még soha nem történtek meg de mégis félek tőle. Mostanában erős szívdobogás érzésem van mindig attól félek, hogy leesik a vérnyomásom de kardiológiára 2 hónap múlva van időpont addig nem bírom ezt az idegességet.

Tanácstalan vagyok, hogy nyugodjak így meg 😞



2022. máj. 25. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha van lehetőséged felkeresni egy pszichológust akkor mindenképp tedd meg.
2022. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Pánikbetegség? Az gyakran jár hipochondriával, valóban jó lenne felkeresni egy pszichológust/pszichiátert.
2022. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Ezt amit kérdésben leírtál nyomtasd ki és pszichológusnak mutasd meg.

Szerintem mielőbb kérj segítséget.

2022. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt nem hiszem, hogy pánikbetegség mert annyira intenzív rosszulléteim nincsenek, hogy nem kapok levegőt stb... Hanem inkább egy ilyen folyamatos idegesség van és éppen amit érzek arra rástresszelek, hogy ha morog a gyomrom akkor lehet, hogy hányni fogok ilyenek... És olyankor nem tudok másra gondolni. Mondjuk nem is konkrétan a rosszulléttől félek hanem, hogy mások látják és kínos helyzetbe kerülök miatta
2022. máj. 25. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
igen, leegyszerűsítve ez a pánikbetegség.
2022. máj. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!