Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy javíthatnék a figyelmem...

Hogy javíthatnék a figyelmem minőségén és hosszán?

Figyelt kérdés
Annyi mindent szeretnék tanulni az életben, de a koncentrációm minősége ezt nem engedi. Már erre jó étrendkiegészítőket is kipróbáltam, de semmi. Nektek milyen módszer vált be? (neten már olvasgattam, személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi)

2022. máj. 26. 01:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Játékokkal, pl. memóriajátékkal. Verstanulással, nyelvet is tanulhatsz. Ha közlekedsz biciklivel pl. akkor is kell figyelni.
2022. máj. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csináljon olyan dolgokat, amikhez koncentrálni kell sokáig. Film nézés, játékok (értelemszerűen valami hosszú), olvasás, rajzolás, stb.

Kerüld a nagyon rövid fegyelmet igénylő dolgokat, közösségi média, mém oldalak.

Ne multitaskingolj! Az emberi agy nem tud több felé figyelni. Ha több dolgot csinálsz egyszerre, akkor néhány másodpercenként (vagy akár kevesebb mind 1 másodpercenként) váltogat az agyad a feladatok között és ez hosszú távon tönkreteszi a koncentrációs készséget.

2022. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!