Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak hogy tudjak...

Mit csináljak hogy tudjak normálisan tanulni?

Figyelt kérdés

10-ből 7 tárgyamat már teljesítettem, szóval annyira rosszul nem állok. Viszont még hátravan 3 tárgyam, amelyből 2 épülő, és hát nem túl könnyűek. Május eleje óta szinte megállás nélkül tanulok, nyilván tartottam 1-2 nap pihenőt, de úgy érzem nem sokat értek. 1 hét múlva jön a következő vizsgám, de egyszerűen semmi motivációm nincs, még az ágyból is alig bírok kikelni és az evésre is nehezen veszem rá magam. Nem csak a tanuláshoz nincs kedvem, hanem igazából semmihez. Az első vizsgaidőszakot valamennyivel jobban viseltem mert kevesebb tárgyam volt, de a mostani teljesen kikészít.

Most vagyok elsőéves, nem "büfészakon".



2022. máj. 26. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Milyen szakon vagy?
2022. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyira tudtam hogy ez lesz az első "válasz" amit kapok, holott ez nem igazán befolyásolja a kérdésem. Pénzügy-számvitelen, ha ez ennyire fontos...
2022. máj. 26. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Éld úgy az életed mintha nyáriszünet lenne. Találkozz haverokkal, érezd jól magad és úgy mellékesen tanulj napi 1-2 órát. Többet fog érni, mint az, hogy végig szenveded az egész napot miközben a jegyzeteidbe bambulsz, vagy rajtuk fekszel, vagy még odáig se jutsz el, hogy a közelükbe menj.
2022. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A csúszó tárgyakkal kezd a legközelebbi vizsgaidőszakot. Nem tudom , hogy nálatok hány hét a vizsgaidőszak , de gondolom azért van még hátra. Azért a te szakod nehézsége nem a világvége… szedd össze magadat , legyen egy napi ritmusod: reggel kelj fel korán , reggelizz és utána ülj le tanulni . Tarts pár óránként pihenőidőt, oszd be a tanulni valókat napi szinten. Ismételj is, ha tudsz.

Egy orvostanhallgató

2022. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Tudom könnyű ezt nekünk mondani hogy Legyen motivációd. De legyen. És boldogan kelj fel reggel és tanulj probálj koncentrálni és ne hagyd hogy el lustulj.
2022. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!