Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin adag nem elég?

Frontin adag nem elég?

Figyelt kérdés

Közepesen erős szorongásra kaptam Frontint 2,5 hónapja, napi 1X 0,25 mg-ig mentünk el, mert a lehető legkisebb adagot akarja adni nekem.

Ettől kezelhető mértékűre csökkent a szorongásom (értsd tudok mellette dolgozni), de egy két hete érzem, hogy ez mintha nem lenne elég, több kéne.

Nem tudom, hogy csak hozzászoktam és azért kellene több (ami furcsa lenne, mert már 2,5 hónapja szedem, orvos szerint mát "beállt" a szervezetem rá), vagy egyszerűen csak most erősebben szorongok (több a stressz a mindennapjaimban), azért érzem kevésnek?


Milyen tapasztalataitok vannak? Kérjek magasabb adagot vagy túlleszek ezen az időszakon majd?

(Azért írom ki a kérdést, mert a kezelőorvosom szabadságra ment egy időre, utána megyek csak hozzá vissza, és mi a véleményetek.)

Légyszi olyat ne írjatok, hogy szedjek helyette homeopátiát, gyógynövényt, Magne B6-ot - ezeket mind próbáltam, semmi hasznuk nekem, sportoljak sokat - csinálom azt is, de csak a gyógyszer húzott ki onnan, hogy már meg akartam halni.



2022. máj. 26. 11:24
 1/6 A kérdező kommentje:

És még annyi, hogy antidepresszánst nem akartam szedni, ezt meg is beszéltük, mert azt évekig kellene, annyira nem akarom ezeket szedni. Így maradt a nyugtató, orvosom szerint azt hamarabb le tudom tenni, amint rendbe jövök.

Pszichológushoz is járok egyébként, de mondom, muszáj volt a gyógyszer már.

2022. máj. 26. 11:26
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha elfogadsz egy jó tanácsot a frontint teljesen elhagyod.

Brutális károkat tud okozni az emberben, nem is értem miért használják még "kezelésként".

Az antidepresszáns sem a legjobb nyilván, de az lenne neked való, stabilabb életed lehetne a szorongások megszűnésével, nem azok lenyomásával..

2022. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Az előző válaszolóhoz csatlakozva én is azt tanácsolom, hogy a Frontint hagyd el mielőbb. Jobb megoldás lenne antidepresszánsra váltani, de még jobb feltárni a valódi okokat, amiért szorongsz és stresszelsz a mindennapjaidban.
2022. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezt megbeszéljük majd akkor.

3-as: ezeken dolgozom... csak olyan mélyen voltam, hogy vagy valami nyugtató vagy fel vágom az ereimet :(

2022. máj. 26. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább antidepresszáns mint benzo. Sokkal könnyebb letenni és az nem igaz, hogy évekig kell szedni.
2022. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehetséges akkor, hogy ez már a függőség, hogy egyre több kell?


Én mikor beszéltem a dokimmal ő azt mondta, akkor érezhetek ilyet, ha valamiért erősebb épp a szorongásom (mint most ezek szerint), nem azért, mert egyre több kellene mert ráfüggtem... remélem, nem. Mintha lelki függőséget éreznék már, várom mindig az időpontot, amikor be fogom szedni, ez tuti nem jó...


Persze igyekszem lerakni, de még nem vagyok olyan állapotban, hamarosan remélem...

2022. máj. 27. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!