Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon ki vagyok idegileg,...

Nagyon ki vagyok idegileg, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Allandoan ideges vagyok,mindenkivel csúnyán beszélek, mindig szomorú vagyok. Tudom, hogy ez az egész rossz de nem tudok változtatni magamon. Van 2 pici gyerekem, veluk is többször csúnyán beszélek, utána megbanom. Férjemmel is. Fel éve halt meg édesapám ezt sem dolgoztam fel, időm sincs rá. Állandó rohanás, munka, gyerekek gyakran betegek. Sokszor eltűnnék. :( Jobb lenne mindenkinek.
2022. máj. 26. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Menjél vagy pszichológushoz vagy coachhoz. Ki vagy merülve. Kiégés is lehet. Meg kell tanulnod a megfelelő időgazdálkodást, a feladatok racionalizálását (csak, ami feltétlenül szükséges), a férjeddel való megosztását. Stresszkezelő technikákat, mert a verbális agresszió egy fokkal jobb, mint a fizikai, de csak egy fokkal. Helyette a feszültséget más formában kell kiélni, pl futás, hangos zene hallgatása, rá tánc, papírlapra erőteljes firkálás.

Kérdéseim tehát: milyen házimunkákat végzel te, milyen gyakorisággal, és mit a férjed? Mennyit utazol a munkahelyedre? A gyerekek betegsége ovis sajátosság, majd túljuttok rajta.

2022. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nézz meg pár olyan filmet, ami után újra fogod értékelni azt, amid van. beválik.
2022. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hétköznap főzni szoktam, de ugye fél 5kor érünk haza, gyerekekkel fürdésig játszunk, kint vagyunk. Férjem 2 műszakban dolgozik, délutános héten ugye nem tud segíteni, maskor szokott. Fel 8tol dolgozok 4ig. 10 percet utazok, ezzel nincs gond.
2022. máj. 26. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor délutános, akkor délelőtt tud. Ez a beosztás nem tűnik vészesnek, van benne idő gyerekekkel játszani is, kint lenni - tök jó. Mire nincs időd? A munkahelyed nem stresszes? A férjeddel a kapcsolatod jó?
2022. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Segítő szakmában dolgozok, a gondjaik is ragadnak át rám, nagyjából próbálok elvonatkoztatni de van amikor nem megy.

Magamra nincs időm.

Nem a férjemmel is sok a konfliktusok száma. Nem is tudom min veszekszunk, de szinte mindig vmi aprosagon.

2022. máj. 26. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor meg párterápia. Jó eséllyel a férjeddel való konfliktusok is idegessé tehetnek. Nekünk az segített, de 7 év szenvedés után, hogy elengedtük. Egyszercsak rájöttünk - nem tudom, melyikünk előbb, de a másik azt átvette - hogy nem kell mindenért szólni. Hogy el lehet fogadni a másikat úgy, ahogy van, anélkül, hogy megnevelnénk. És ettől eljött a béke szigete. Különböző szokásokat, normákat hoztatok magatokkal, és mindenki ahhoz ragaszkodik.

Én-időd lehet este, mikor a gyerekek lefeküdtek. A házimunkát egyszerűsíteni kell, a férjedet bevonni. Te is dolgozol, egyenlő terheléseteknek kell lenni. Hétvégente is csinálj barátnős programot meg férjeset, ez utóbbit, ha van mozgatható nagyszülő.

2022. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!