Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon pánikbeteg vagyok vagy sem?

Mester55 kérdése:

Vajon pánikbeteg vagyok vagy sem?

Figyelt kérdés
Pár hete volt, hogy bátyámmal mentünk autóval, és gyorsan ment majd elkezdtem érezni egy rossz kellemetlen érzést és elkezdett a szívem gyorsan verni, elkezdett bizseregni a kezem, majd pár perc múlva tejesen elzsibbadt mind a két karom. Azóta néha szokott olyan lenni, hogy egy nagyon rosszullét kap el, majd elkezd a szívem gyorsan verni elkezdek remegni. Mi lehet ez? Kapok levegőt ugyanúgy tehát nincs meg az, hogy nem kapnék levegőt, nem kezdek el izzadni se semmi.

2022. máj. 26. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha igazán pánikrohamod lenne, akkor azt tudnád, akkor tényleg nem kapsz levegőt és kb. megszűnik a kapcsolatod a külvilággal, nem egy kellemes élmény és összetéveszthetetlen bármi mással.

Ettől függetlenül mindaz, amit leírtál is lehet félelem eredménye, teljesen normális az, hogy a tested reagál arra, ha a bátyád félelmetesen vezet számodra, a szapora légzés és szívverés mind az izgalom jele, ahogy a zsibbadás is, nekem is volt egy időben. Ugyanakkor tán érdemes neurológushoz, azaz ideggyógyászhoz menned kivizsgálásra, hogy biztos lehessél abban, hogy amúgy minden rendben van veled.


Nekem volt pánikrohamom is párszor, meg volt egy hosszú időszakom, hogy a kezem, karom, fél oldalam lezsibbadt, ha felhúztam magam valamin. Persze lényeges az is, hogy melyik oldal: nekem pl. mindig csak a bal, amire mondta is egy szakember, hogy az agy jobb féltekével van összekötve, amely az érzelmekért felelős. Mentem kismillió kivizsgálásra szintén ideggyógyászhoz, szerencsére semmi rendellenességet nem találtak, végül megkérdezte a doki, hogy mikor szoktam ezt érezni, mondtam, hogy amikor nagyon felhúzom magam valamin, ideges vagyok vagy ilyesmi, mire közölte velem, hogy akkor ne húzzam fel magam. Ez pont annyira volt amúgy számomra bosszantó, mint amennyire vicces is, de kb. ezzel a diagnózissal meg is szűnt a jelenség nálam, szóval neked is érdemes lehet már csak emiatt is kivizsgáltatnod magad.


Ugyanakkor egy pszichológus is jól jön ilyenkor, aki tán megtalálja, hogy mi is okozza a szorongásaidat, hátha még meg is szabadít tőle tán.

2022. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem háromszor volt életemben pánikrohamom. A következőt éltem át: rettegés attól, hogy meghalok, mert hirtelen nem kapok kellő levegőt, szaladnom kell, vagy a falra másznom, vagy kiugranom valahonnan, szóval valamit csinálnom kell, de sürgősen-érzés, közben gyors szívdobogás-érzés. Olyan, mintha meg akarnék halni, ez a legrosszabb benne. Amikor nem tudod, mi ez, akkor a legijesztőbb, de másodjára is érdemes valki segítségét kérni, ha megtörténik. Én sokáig beszélgettem telefonon apukámmal közben, ez elterelte a figyelmemet, és lenyugtatott. Ez a pánikroham.
2022. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól írja a 2. válaszoló, én az 1. vagyok újra és itt válaszolnék a magánba küldött üzenetedre is kérdező az anonimitásom megőrzése érdekében, hogy szerintem tehát neked nem konkrétan pánikrohamod volt, de félelem okozta fennakadás vagy nem tudom, nem vagyok szakember és nem tudom, mi a pánikroham meghatározása, szóval szívesen segítek neked, de itt, de leginkább egy szakember, pszichológus vagy pszichiáter tudna igazán segíteni neked...
2022. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!