Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápiának mi értelme...

Pszichoterápiának mi értelme van ha gyógyszerekkel tömnek nulla haladás van, a dózist a 4xre emelték és sehonnan sehova tartunk?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve járok gyógyszeres terápiára. Semmi változás sincs a kezdeti állapothoz képest. A gyógyszer dózisát 4x emelték, mert a kezdeti gyógyszer mellé kaptam még egy másikat is, mindkettő duplázták azóta (=4x dózis).

És mindezzel együtt a világon semmiféle változást nem érzek. Ugyanúgy hullámokban tör rám a pánik, ugyanúgy állandó öngyi gondolatok stb.


Voltaképp minek járok?


2022. máj. 27. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Tudod…azt neked is akarni kell. Ha 10x adagot kapsz, akkor is max leszedálódsz, de ettől a társadalomba nem fogsz beilleszkedni. Nem a gyógyszerttől kell várni a megoldást.
2022. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Tudod…azt neked is akarni kell."


És hogy kell AKARNI? Azt hogy kell csinálni ezt valaki elárulja nekem? Mert ezt még soha senki nekem el nem mondta.


"társadalomba nem fogsz beilleszkedni."


napi 8 óra meló heti 5 nap.

Nem elég beilleszkedés?

2022. máj. 27. 08:48
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Pszichológust/orvost kell váltani azonnal!!! Én nem voltam hajlandó gyógyszert szedni, szerencsére találtam megfelelő pszichológust aki nagyon sokat segített. Nekem minden bajom van, pszichózistól kezdve neurózisig minden, pánik beteg is voltam, tudom min mész keresztül. Csak úgy lehet javulást elérni ha te saját magad segítesz saját magadon, azaz orvost váltasz! Senki nem fog helyetted semmi mmegcsinálni.
2022. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Pszichológust/orvost kell váltani azonnal!!! "


ez a 4. orvos.

legyen egy 5.?

minek?

2022. máj. 27. 09:22
 5/11 A kérdező kommentje:

"segítesz saját magadon,"


És HOGY??? ezt az apróságot valaki elárulja?

2022. máj. 27. 09:23
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért azon el kellene gondolkodnod, hogy ha a 4. orvosnál jársz és nem javulsz vajon miért?
2022. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Azért azon el kellene gondolkodnod, "


ezen gondolkodom, de sehova se jutok. ez megint egy hűdeokosnak tűnő de semmire se jó maszlag duma. mert gondolkozzak el oké elgondolkodom és semmire se jutok-na akkor hogyan tovább?

2022. máj. 27. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Pszichológust/pszichoterápiás módszert váltsál. Ha nekem tudott egy jó pszichológus segíteni akkor semmi sem lehetetlen. Keresgélj, ne add fel, ne ragadj bele a langyos kaksiba.
2022. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

“ ugyanúgy állandó öngyi gondolatok stb”

Ezen csak te tudsz változtatni. A gyógyszer nem irányítja a gondolataidat.

2022. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Pedig hidd el nagy baj van veled, azonnal mindenre felkapod a vizet. A válaszaid magukért beszélnek!
2022. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!