Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alacsony önbecsülés, nincs...

Alacsony önbecsülés, nincs kedvem semmihez, kiégtem volna?

Figyelt kérdés
A stressz mindennapi társam, állandó stresszt okoz a tanulás, a megfelelés és az anyagiak. Annyira alacsony az önbesülésem, sokszor gondolom azt, hogy meg sem érdemlem, hogy egyetemre járjak, félek sikeres lenni, inkább elvállalok szakmunkákat, minthogy lediplomázzak, pedig szeretnék, de annyira félek, nem tartom magam képesnek erre. Úgy élek, mint egy árnyék, nincs kedvem semmihez és kb. nem csinálok semmi hasznosat, az ömgyilkosság állandó gondolatom. Kiégtem?

2022. máj. 27. 09:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a diákok illetve az emberek 90% érzi. Az élet sosem egyszerű. Mindig van és lesz mi miatt aggódni.

A lényeg nekem pl az volt, hogy úgy fogtam fel a dolgokat hogy ez most egy új esély; ma jobban figyelek vagy ma gyorsabban dolgozok vagy valami hasonló.

Majd lesz olyan nap hogy ezek a gondolatok eltűnnek de lesz olyan nap amikor egész nap erre gondolsz. Az élet ilyen.🤷🏼‍♀️ Ez van ezt kell szeretni.


Nekem nagy problémám valami pozitívat látni a munkámban pedig a főnököm azt mondja jól csinálom. Mondtam neki, hogy az én szemszögemből nem így érzem. Erre azt mondta, hogy a nap végén kell legalább 2 dolgot keresnem hogy aznap mit csináltam jól. És igazából nem kell nagy dolgok legyenek.

Legújabb példa;

az utóbbi 2 hétben teljesen mást kellett csinálnom mint azelőtt és igaz hogy eddig jól megy, de amikor megkérdeztek erről egy pozitív dolgot nem tudtam a munkámról mondani. Erre megkérdezték hogy láttam a fejlődést ebben a két hétben bármilyen területen és én erre igent mondtam. Erre azt mondták; ez már egy pozitív pont.


És ekkor jöttem rá, hogy nem kell hogy hű de nagy dolog legyen amire büszke kell legyek. Hanem elég ha szimplán apró dolgokat találok.


Most ezt gyakorlom naponta. Például szinte minden nap késik a vonatom és most nem húzom fel magam rajta, hanem szimplán örülök ha pontosan jön.

Illetve ahelyett hogy felhúznám magam hogy nehezen nyílik a zár örülök hogy csak 2x kellett próbálkozom és sikerült. Vagy amikor egy ügyfél 20 percig ordít velem úgy vagyok vele, hogy igen most ideges vagyok de milyen vicces lesz majd erről a többiekkel beszélni.


Ezeket csak azért sorolom fel, mert ezek azok amik napközben segítenek. És ha valami hasonlókat találsz sokkal könnyebbek/elviselhetőbbek lesznek a mindennapok.


Én amikor suliba jártam és totál lehúzta a hangulatom arra gondoltam pl.:

Lehet nem tudtam a választ de az okos gyerek ugyanazt a kérdést tette fel amit én nem mertem. Ami azt jelenti hogy valamennyire egy irányba gondolkozunk.🤷🏼‍♀️😂 és amikor esetleg tudtam a választ olyan volt mintha a lottón nyertem volna😂.


És azt is tudom milyen nehéz amikor végig csinálod a hetet és a hétvégét sírva töltöd az ágyba és ez megy hetekig.


De meg kell találnod az ilyen apró pillanatokat, mert különben nagyon keservesnek fog tűnni minden nap.


Remélem tudtam segíteni ☺️ Sok kitartást neked és minden jót kívánok ☺️

2022. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!