Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok, a túl gondolás,...

Mit gondoltok, a túl gondolás, másnéven "overthinking" lehet jó is? Lentebb kifejtem.

Figyelt kérdés

Szóval én nagyon túl tudok gondolni mindent és alapból utálom, de azt olvastam egyszer ezzel kapcsolatban, hogy az aki túl gondolja a dolgokat olyan tényekre is rá tud jönni, amire más nem és jóval előbb is másoknál. Én egyszer addig gondolkodtam, míg ki nem találtam a nyelvtan dolgozatom feladait, mert szorongtam és túl gondoltam félelmemben. Egyébként azok voltam a feladatok, amikre rájöttem.


Most pedig volt pár szál egy műsorbol amit nézek. Addig mentem a szálakon, míg össze nem állt egy kép és így előre kitaláltam, hogy nagyjából mi várható a folytatásban.


Nektek volt már ilyen? Hogy vélelkedtek erről?



2022. máj. 29. 02:14
 1/2 A kérdező kommentje:
A folytatásra egyebkent rá kerestem, és onnan tudom, hogy eltaláltam nagyjából a dolgojat
2022. máj. 29. 02:14
 2/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben nem jön be.

Én azt hívom túlgondolásnak, ha valaki fél az emberektől hogy "mit gondolhatnak róla", "mit pletykálhatnak róla" és ilyeneken gondolkodik: "X azt mondja, hogy", erre Y pedig úgy reagál, hogy"... "Z pedig azt mondja amikor megtudja, hogy...".

2022. máj. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!