Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van megoldás? Lent.

Van megoldás? Lent.

Figyelt kérdés

Skizofrén vagyok.

Nem tudom rendesen el végezni a munkàmat mert a gyógyszerek lelassítanak. Nagyon rossz a memóriàm, mindent elfelejtek, nem tudok rendesen teljesíteni.

Állandóan félek mindentől, félek, hogy bántani fognak, stb..


Van kiút a skizofrénából? Vagy örökre így maradok?


26/N



2022. máj. 29. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemrég "tudtam" meg, hogy elvileg én is az vagyok. Gyógyszerek segítenek valamennyire, de átérzem a helyzeted én is eltompulok tőlük. Tudom nehéz, de próbálj meg rajta úrrá lenni. Legalábbis én így próbálok a munkahelyen érvényesülni. (Ha van kedved róla beszélni akkor szívesen beszélek veled erről). Én azt szoktam csinálni, hogy mindent felírok ami nagyon fontos egy cetlire és mindig magamnál tartom, vagy telefonomba szoktam még felírni dolgokat. Az állandó félelemmel még én sem tudok mit kezdenki, de egy ideje már együtt élek vele, szóval idővel hozzászoksz valamennyire, legalábbis én már kezdek tompulni, igaz eléggé nagy falat állít a szociális kapcsolataim elé, konkrétan idegen ember előtt nem tudok megszólalni, vagy ha igen akkor nagyon kellemetlenül érzem magam.


Kitartást neked és ne add fel, idővel minden jobb lesz.

A rövid válasz a kérdésedre: NEM, nem maradsz így örökre. Csak adj időt magadnak.

2022. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Skizofrénia gyógyíthatatlan betegség ergo szedned kell a gyógyszereidet rendesen, hogy teljes életet élj te is.
2022. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elkeserítő...
2022. máj. 29. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!