Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell a jó emberek egy...

Miért kell a jó emberek egy jelentős részének terápiára járnia traumák következtében, még a rossz emberek jól megvannak?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 06:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Mert általánosítasz.
2022. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne hidd, hogy egy rossz ember mindig jól érzi magát.
2022. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire éles ez a kérdésben megfogalmazott meglátás. Vélhetően a jó emberek elég nagy hányada képes felülvizsgálni a saját vélekedéseit, kicsit szabadabb az egó rövidre zárásaitól, míg aki el se jutott addig, hogy az egyenes út azért mindennél rövidebb, az megmagyarázza magának jól, hogy mi minden rajta kívülálló okból alakulnak dolgai úgy, ahogy, aztán még magának is beadja, hogy a legnagyobb jóindulat vezeti, dehogy is rúg ok nélkül emberekbe, már hogy a fenébe manipulálna? :) Onnan meg azért elég messze van a felismerés: szakember segítségére van szükségem.
2022. jún. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A "rossz embereknek" is kellene terápiára járniuk, ugyanis a rosszindulat, agresszió mögött is valószínűleg feldolgozatlan traumák, depresszió áll.
2022. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A rossz embereknek kisebb az önkritikájuk inkább elhiszik azt, hogy helyes amit csinálnak, így szerintem kevésbé önmarcangolók, és nem gondolják azt, hogy a problémáikat terápiára járással kellene megoldaniuk.
2022. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
23%
Pont azért, mert a rossz embereket az élteti, hogy rosszat tehetnek másokkal, függetlenül attól, hogy ezt burkoltan teszik vagy nyíltan. Ők akkor éreznék rosszul magukat, hogyha a terveik nem sikerülnének.
2022. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Kólauborkával ***** válasza:
85%
Ki a jó ember és ki a rossz? Aki magabiztos az rossz? Aki meg szerény az jó? Mátyás király jó volt? A Pápa jó? Szerintem a világ ennyire nem egyszerű. Nem a jó emberek járnak pszichológushoz a rosszak meg nem, ez számomra elég primitív általánosítás. Az ember nem fekete VAGY fehér, mind a kettő van mindenkiben.
2022. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

7


Biztosíthatlak, hogy azok többsége akik pszichológushoz járnak jó ember.

Persze nem csak azért járnak pszichológushoz, mert jó emberek, ott még más tényezők is vannak, de érdekes mód a mentális problémások többsége a jó emberek közül kerül ki.

2022. jún. 2. 11:40
 9/27 Kólauborkával ***** válasza:
85%

Te hogy biztosítasz engem erről? Akkor kérlek tedd meg, mert én még a jó és rossz között sem tudok különbséget tenni, ha nagyon alapjaiban nézzük és nem felszínesen.

Szerintem meg pszichológushoz a mentális problémákkal küzdők járnak, nem jók vagy rosszak.

2022. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

A pszichológushoz járó emberek többsége gyenge idegekkel rendelkező nebáncsvirág, aki mindent túlelemez, és magára vesz.

Ettől még bőven lehet pl passzív agresszív. Szóval attól, hogy szellemileg sérülékeny valaki, nem lesz jó ember.

2022. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!