Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus etika 99 dilemma...

Pszichológus etika 99 dilemma tükrében c. könyv mennyire hasznos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Terápia előtt állok, szeretnék jól felkészülni. Természetesen nem azért gondoltam a könyvre mert bármelyik szakemberről is feltételezném, hogy etikátlan lenne.


Inkább szeretném megismerni a terápiás tér határait, hogy tudjam mit illik és mit nem. Sajnos elég sok defektem van, emiatt (és az amúgy is speciális -de amúgy racionális- gondolatmeneteim miatt ) nem vagyok könnyű eset.


Ki olvasta a könyvet? Mi róla a véleménye ? Hasznos?



2022. jún. 4. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

[link]

Szerintem az a legrosszabb, ha megpróbálsz “felkészülni”. Nem lehet. Bármilyen elképzelésed van arról, hogy milyen egy terápia, milyen egy pszichológus, hogy működik a dolog, csak akadályozod vele a valós munkát és a terápia sikerét.

2022. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez a könyv teljesen felesleges páciensnek. Nem a terápiára készítené fel, hanem elhinné, hogy minden pszichológus olyan, mint az a pár problémás ember ott a lapokon, és akaratlanul a jeleket figyelné. Ami meg is fúrja a közös munkát.

Nem lehet, hogy szorongsz, és ez egy fajta hárítási út? Próbáld elengedni.

2022. jún. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi (?egyetlen) valasziló(?k)nak.


Sajnos teljesen tévúton van. Nem akarok semmit sem hárítani. Az ellátás az én érdekemben történik, szívesen és önként veszek részt rajta.



Ez amit ír

"elhinné, hogy minden pszichológus olyan, mint az a pár problémás ember ott a lapokon, és akaratlanul a jeleket figyelné"


három kérdést is felvet:


1) mire alapozza az állítását?

2) a válaszoló olvasta a könyvet? 🤔 (Sajnos én nem tudtam még beszerezni/olvasni, de remélem nem kóklerekkel van tele hanem emberekkel akik DILEMMÁBA kerültek )

3) van bármilyen (magyarországi képzési jegyzék által is elismert) élettudományi szakképesítése?

2022. jún. 22. 15:47
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Erről beszélünk: [link]


Amint látható, ez egy tankönyv pszichológus hallgatóknak, nem a terápiára készülő páciensek a célközönség. Mivel nem is jogi kiadvány, végképp nem tudom, hogy mit várnál tőle. A terápiás tér határait azzal a konkrét szakemberrel kell megbeszélned, akihez járni fogsz.

2022. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm, erről beszélünk.

Kérdés: szakemberenkként változik a(z amúgy homályos gumifogalommal illetett) terápiás tér?


Ami az egyiknél teljesen oké/természetes, azt a másik szakember teljesen máshogy kezeli?

2022. jún. 22. 19:33
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ez ilyen. Nem kérhető számon az egyiken, hogy de a másiknál máshogy volt. Általános szabályok, hogy ne nagyon feszegesd a határokat, ne hazudj, ne manipulálj, ne játszmázz, ne legyél agresszív, érkezz időben, szedd a gyógyszereid rendesen, ne igyál, ne drogozz, kapcsold ki a mobilod, de ezeket magadtól is biztosan tudod.
2022. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Adakozz, ne cigizz, ne drogozz, ne igyál, ne egyél és lehetőleg túl sűrűn ne vegyél levegőt" //2 Arc//


Amúgy 6-os, ha eltérőek a játékszabályokat, akkor hogyan lehet ezt a terápia játékot sikeresen játszani anélkül, hogy legalább a játéktér definiálva lenne (merthogy nincs, és semmilyen elérhető, áttanulmanyozható standard nem áll rendelkezésére a pacienseknek)? Gyanítom, ha másként lenne, akkor sokkal jobb sikerarányt lehetne elérni


Másrészt: ha ennyire rugalmasak (terapeutáról-terapeutára) a szabályok, nevezhetjük egyáltalán tudomány(os)nak ezt a foglalkozást, vagy inkább művészet féle (a végzettség)?

2022. jún. 22. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha minden standardizálva lenne, akkor olyan tanfolyamokon képeznék a lélekgyógyászokat, mint a szerelőket. A játék fontos része, hogy a páciens bízik a szakember képességében, amikor hozzá fordul, hogy fog tudni neki segíteni. Vannak tudományos alapjai a szakmának, de a jó szakember művész is.
2022. jún. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
A magadfajta okoskodóval semmilyen terápia nem lesz sikeres. Ami egyébként mindenkinél az, aki nem tud mindent jobban a terapeutánál, nincsenek kőbe vésett elvárásai, viszont van annyi önreflexiója és kritikai érzéke, hogy észreveszi, ha a terapeuta iránti tisztelete, alázata és az önismeretbe fektetett maximális energiája ellenére egy helyben toporog. És képes ezt terapeutájával őszintén megvitatni és ha nincs elmozdulás, terapeutát váltani.
2022. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 8-as, ez egy korrekt válasz volt.

Sajnos a bizalom ide kevés, illetve pont ezt akarom elősegíteni részemről. Csak nagyon közel kerülnék a határhoz (hogy melyik oldalról konvergálnám, azt nem tudom )


Van negatív (de nem kifejezetten rossz) tapasztalat. Az idő telik, a lehetőségek (szakemberek az adott rendelésen) fogynak.


9-es ismét felteszem a kérdést: mire alapozod az állitasodat?

Miért beszélsz a levegőbe teljesen tájékozatlanul (ráadásul arrogáns, bicskanyitogató stílusban)??

Miért engedik neked a "nincs kilincs" helyen hogy internetezz? 😁

2022. jún. 24. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!