Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autista vagyok és ki szeretnék...

Attilav kérdése:

Autista vagyok és ki szeretnék jutni a Fertő tóhoz, van olyan szervezet amely segíteni tud nekem ebben ?

Figyelt kérdés
Vonattal egyedül nem merek kimenni mert idegen helyen nem nagyon megy a tájékozódás, több átszállással jár. A családom rosszindulatú, olyan értelemben hogy nem veszik komolyan amit mondok. Találnak valami ürügyet hogy ne kelljen segíteni, vagy válasz nélkül hagynak. Olvastam hogy leállt a schwechati finomító, és üzemanyaghiány várható, hiába mondom a családnak hogy mielőbb ki kéne menni, ez őket nem érdekli. Van olyan szervezet amely kísérőt tudna biztosítani akár a vonattal történő kijutáshoz ? Esetleg segíteni tud a családtagjaim meggyőzésében hogy kivigyenek ? Kezdjek el házalni, hátha valaki kivisz ? Gondolkodok hogy valami gazdagabb kertesházas környéken házalhatnék ezzel a szándékommal.

2022. jún. 4. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Csak autizmus a probléma?
2022. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem csak autizmus. Egyébként kamu szagú kérdés.
2022. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
2: egyetértek... ez a kertesházas házalás aztán végképp nem autizmusra utal...
2022. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kamu, sajnos tényleg ez a helyzet :(( Ha mernék már rég elindultam volna egyedül vonattal.
2022. jún. 4. 18:10
 5/10 A kérdező kommentje:

"Csak autizmus a probléma?"

Az idegen helyen való tájékozódási képesség alacsony mértéke, sajnos ezen nem igazán tudok változtatni :((

2022. jún. 4. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

nem mersz felszállni egy vonatra, utazni rajta, leszállni, megnézni amit akarsz és ugyanez vissza, de szerencsétlen embereket zaklatni a marhaságaiddal van pofád.

amúgy szerinted (különösen jobb környékeken, ahol nem megszokott hogy minden idióta arra csámborog), hány percen belül fogják rádhívni a rendőröket?

2022. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Szüleidet kerd meg, hogy vigyenek el...
2022. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rettentő rosszindulatú a magyar társadalom a fogyatékosokkal, legalábbis ezt tapasztalom. Lehet hogy ausztriában talán nagyobb eséllyel kapnék segítséget, lehet az lesz hogy elvergődök valahogy vonattal Fertőszentmiklósra vagy Sopronba(A 73-as troli a nyugatiból átvisz a keletibe(most voltunk apámmal pesten, ezt kifigyeltem) és Fertőszentmiklósról vagy Sopronból egy osztrák családdal akik értem jönnek a pályaudvarra, körbevitetem magam, és google fordítóval a telefon segítségével kommunikálok velük. Csak előbb kell egy magyar civil szervezetet találnom aki felhajtja az osztrák segítséget. Lehet ebbe az irányba kell elindulnom.
2022. júl. 2. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleg naiv vagy....


Nincs ilyen szervezet. Az autistakat segítő alapítvanyok nem "harom kívánság" teljesítesét végzik.

2022. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
senki nem fog neked bébiszittert keresni, mert önálló felnőtt ember vagy, oldd meg magadnak a dolgaidat. kivéve ha olyan szinten vissza vagy maradva, de akkor meg minek akarsz elkószálni anyuék mellől? tudsz írni, tehát állsz legalább egy alsós gyerek értelmi szintjén, és a legtöbb gyerek olyan idősen már felfogja, hogy nem biztonságos egyedül nekiindulni a vakvilágnak...
2022. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!