Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen orvoshoz kell forduljak...

Milyen orvoshoz kell forduljak? Lehet így felmentésem érettségi alól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok és fiú. Jelenleg a 10. osztályt járom (infó) és különböző mentális problémákkal küzdök nap-mint-nap.


Mindig is voltak tanulási nehézségeim, és papírom is van róla, hogy figyelem zavaros vagyok (állítólag nem ADHD/ADD de internet alapján szerintem az vagyok). A memóriámmal is bajok vannak az utóbbi 2 évben (és a hallásommal is, szintén nagyjából ennyi ideje). Sokszor amit mondtak nekem akár 30 másodperce, nem marad meg, de van ami megmarad. Van amit rögtön elfelejtek. Ilyenkor viszont ha nem fél, akkor pár óra múlva a részletek elvesznek.


Matekból többször is álltam bukásra, 1 alkalmat leszámítva mindig megmenekültem a bukástól.


A kézírásom érdekes, mert gyakran más betűt kezdek el írni, mint kéne.


A szociális készségeim sem a legjobbak, bár ez lehet a 10 évnyi cseszegetés eredménye.


Néha szavakat is felcserélek, de ez valamiért környezet függő. Ha otthon vagyok, akkor sosem cserélek fel szavakat, de ha a mondjuk úgy, “komfort zónámon” kívűl vagyok, akkor egyből előjön ez a szó felcserélősdi.


Mivel infós vagyok, megy a programozás eléggé magas szinten, ez annak is köszönhető, hogy apukám szakmabeli és az időm nagy részét ennek szentelem. A probléma ott van, hogy a programozás komplexebb részeinek megértése nehézséget okoz sokszor.


Matematikából próbaképpen kitöltöttük az idei matek érettségi első felét és 3 pontom lett, mert semmi nem maradt meg a legtöbb anyagból. Általában mikor egy témát lezárunk, rá 1-2 hétre már semmire sem emlékszek az egészből (és ez akkor van ha az elejétől értettem az anyagot).


Konkrétan a műveleti sorrenden össze tudok zavarodni. Egy alapvető szorzás problémát jelent.


Szüleim támogatnak, anyukám gyakran velem tanul. Anyum szerint nem adnának felmentést, mert már voltunk nevelési tanácsadónál és jól teljesítettem. Fejlesztésre nem járok egy ideje mert semmit sem segített és értelmesebbnek tartottam órára járni helyette.


Rettentően kellemetlen ez az egész, kínosnak tartom és utálom amikor a nagyszüleim megkérdezik, hogy milyenek a jegyeim….


Aggódok a jövő miatt, de főleg az érettségi miatt, mert tudom hogy nem fogom tudni teljesíteni. Szüleim azzal nyugtatnak, hogy nem baj, újra próbálom de ez szerintem nem a jó hozzáállás.


Kaphatok így felmentést érettségi alól? Az egyetemen már nem is gondolkozok a leírtak miatt. Sajnos nem csak matekkal vannak problémáim.


Köszönöm, hogy elolvastad!



2022. jún. 4. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol teljesíthettél jól a nevelési tanácsadóban, ha 3 pontra írtad az érettségit és nem tudsz szorozni? El kell menni a helyi pedagógiai szakszolgálathoz és diszkalkulia illetve diszlexiavizsgálatot kérni.
2022. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Mivel én is ahdh vagyok,és mivel matek nekem kínai,és nem vagyok annyira jó tanuló (hála családi környezethez),akkor kérjél felmentés.

Mivel egyes részekből fel lehet menteni,vagy teljes tantárgyból és abból nem kell bribrálni.

Mivel annyit tudok ajánlani hogy feljesztsél egy adott írányt (pl:info,vagy grafika stb,mert mivel ha életben akarsz valamit lépni,akkor kell valami fejlesztleni).

2022. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Felmentés az érettségi alól? Miért? Le tudsz érettségizni? Ha igen, lesz érettségid. Ha nem, nem lesz. Nem bonyolult dolgok ezek.
2022. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy nem tudsz teljes érettségi alól kibújni,hacsak nem akarsz egy rohadt csőves lenni.
2022. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

De azzal szamolj, hogyha matekbol nem erettsegizel, helyette valasztanod kell kotelezoen egy tantargyat.

Gondold at, hogy jobban jarnal-e.

Amugy meg en is borzaszto rossz voltam matekbol, minden felevben meg is buktam, ev vegen mindig epphogy atcsusztam. Aztan talaltam egy nagyon jo magantanart es kinkeserves munkaval, rengeteg tanulassal es gyakorlassal harmas lett az erettsegim.

Ha valahogy eljutottal 10. osztalyig, akkor olyan hatalmas nagy problema nem lehet a matekkal, innentol kezdve csak tanulas kerdese.

Keress egy jo matektanart.

2022. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Marmint ugy ertem, hogyha megkapod a diagnozist es felmentenek a matek erettsegi alol, akkor helyette masik targyat kell valasztanod.
2022. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Nincs olyan, hogy komplett érettségi alóli felmentés. Lehet könnyítést kapni (pl több idő bizonyos részekre), lehet bizonyos dolgok alóli felmentést kapni (pl helyesírás) és lehet teljeset is, de ezesetben másik tárgyból kell vizsgáznod. Magyarul ha pl matekra megkapod, választanod kell helyette egy másikat.

Viszont mindegyiket nagyon alapos vizsgálat előz meg, kell szaktanári és osztályfőnöki javaslat, konzultálnak gyógypedagógussal, pszichológussal és ha meg is adnak bármilyen könnyítést, felmentést, akkor is vissza kell menni 1-2 év múlva kontrollra, hogy ellenőrizzék az állapotod. Tudom, mert végigcsináltam a folyamatot, figyelemzavar miatt kaptam többletidőt a matekra.

2022. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!